İmparatoriçe Ki, hafta içi her gün TRT 1’de ekrana gelecek!

İmparatoriçe Ki, hafta içi her gün TRT 1’de ekrana gelecek!
Bir “Demir Leydi”nin, İmparatoriçe Ki’nin öyküsü!
Yayında olan ve yayına hazırlanan dizileriyle Türkiye’nin önde gelen ekranı olma niteliğini sürdüren ve özellikle dizi yayınları yurt dışında çok geniş bir coğrafyada ilgiyle izlenilen TRT 1, 5 Kasım’da yepyeni bir diziyle izleyicisine merhaba demeye hazırlanıyor: İmparatoriçe Ki, nam-ı diğer “Demir Leydi”!

Sekiz asır önce bir imparatorluğu yöneten bir kadın!
Dizide, Cengiz Han’ın liderliğinde oluşturulan hanedanlıklardan birinin torunu olan Kubilay Han tarafından (Yuan) imparatorluğa dönüştüğü 13. yüzyılda; yani 1280-1368 yıllarında; bir kadının bir dönemde İmparatoriçeliğe giden hayat hikâyesi anlatılıyor: Aşkı, direnci, hüzünleri ve mücadeleci kişiliğiyle bir kadın; İmparatoriçe Ki!

İmparatoriçe Ki (Demir Leydi) Güney Kore Yapımı Bir Dizi
Kore dizilerinin yayınlandığı en eski Türk televizyon kanallarından birisi olan TRT 1, 5 Kasım’dan itibaren Güney Kore yapımı olan olan İmparatoriçe Ki dizisinin senaryosu, oyunculuğu ve seslendirmesiyle izleyicisini ekran başına kilitleyecek: İmparatoriçe Ki(Orijinal ismi: Empress Ki), Yuan İmparatorluğunda, Hanedanlığa tam otuz yedi yıl boyunca hükümranlık eden bir “Demir Leydi”nin hayatını, izleyicisiyle buluşturacak… Dizi, Koryo’da (Kore) doğan fakat Yuan İmparatorluğu’nda yaşayan ve hayatta kalabilmek için erkek kılığına girerek mücadele eden ve nihayetinde İmparatoriçelik mevkisine yükselen, “İmparatoriçe Ki’nin” (Ha Ji-Won) savaşımını, aşkını ve kendine özgü duruşunu anlatıyor…
 
“İmparatoriçe Ki” (5 Kasım 2018 ) birinci bölüm özeti:
Dizi, Ki’nin (Çakal Sungnyang) Koryo kralı Wang Yu için bir şeyler hissetmesine rağmen, İmparator Togon ile evlenerek Yuan İmparatoriçesi olmasıyla başlar ve hikâye Ki’nin çocukluğuna döner.

Sungnyang çocukken annesiyle birlikte cariye olarak satılmak üzere Yuan’a götürülürken, Koryo Prensi Wang Yu, tüm tutsak kadınları gizlice serbest bırakır. Ancak kadınların hepsi kaçarken öldürülür.
 
İmparatoriçe Ki, 5 Kasım’dan itibaren hafta içi her gün saat 17.00’te TRT 1’de!

Filmin Orijinal Adı: EMPRESS KI
Filmin Türkçe Adı: İMPARATORİÇE Kİ
Yapım Yılı ve Yeri: GÜNEY KORE, 2013
Hazırlayan Yapımcı Firma: MBC
Yönetmen: HAN HEE
Oyuncular: HYE RIN HAN, JI WON HA
Senarist: DAVID BANNON
 
“İmparatoriçe Ki” Dizisine Birbirinden Değerli Sanatçılar Ses vermektedir
İmparatoriçe Ki dizi filminin seslendirmesini her biri kariyer sahibi değerli sanatçılar yapmaktadır:  İşte “Cast” a yani dizide canlandırılan karakterlere “ses veren” sanatçılar ve önceki deneyimleri:

Ki Seung – Nyang (İmparatoriçe Ki) –Berna Konur
Film Seslendirme Sanatçısı ve Ankara Devlet Tiyatrosu Oyuncusu
Muhteşem Kraliçe ve Arı Maya Seslendirme çalışmalarından bazıları 1980’den bu yana seslendirme yapıyor.

İmparatoriçe Dowager – Selma Yeşilbağ
1970 Yılında TRT Ankara Radyosu’nun açtığı sınavla “Çocuk Saati”yle başladı. Seslendirdiği sanatçılardan bazıları, Natalie Wood, Brooke Shields, Jodie Foster, Catherine Zeta-Jones, Meg Ryan, Nicole Kidman, Salma Hayek.

İMPARATOR TOGON – İsmet NUMANOĞLU
Film Seslendirme Sanatçısı ve Ankara Devlet Tiyatrosu Oyuncusu
2000 Yılından bu yana TRT ve diğer Özel Stüdyolarda Seslendirme yapıyor.

Wang Yoo – Ahmet Erkut
 Film Seslendirme Sanatçısı ve Ankara Devlet Tiyatrosu Oyuncusu
1990 Yılından bu yana TRT ve diğer Özel Stüdyolarda Seslendirme yapıyor.

Tanashiri – Oytun Pazarlı
1982 Yılında TRT Ankara Radyosunda Çocuk Saat’inde başladı. Bugüne kadar birçok film,dizi ve çizgi filmde rol aldı.

El Temur – Ahmet Şahin Aksoy
35 Yıllık Seslendirme Sanatçısı. “Görevimiz Tehlike” de Peter Graves‘in, “911” adlı belgeselde William Shatner’in ve pek çok kovboy filminde John Wayne’in sesi oldu. Ayrıca Martin Sheen, Yul Brynner, Charles Bronson gibi aktörlere ses verdi. TRT’de yüzlerce belgeselde onu dinlediler.

Tanggishi – Alp Pazarlı
1989’Dan bu yana birçok film, dizi ve çizgi filmde rol aldı. Bunun yanı sıra TRT için yapılan birçok programda sunuculuk ve yapımcılık yaptı.

Wan Go – Ahmet Nasıroğlu
1975’den bu yana Seslendirme Sanatçısı
Robert De Niro, Sean Connery, Harrison Ford, Anthony Hopkins, Morgan Freeman ve Anthony Quinn gibi pek çok aktöre ses verdi.

Yeom Byung – Soo – Murat İnal
1987 Yılında TRT’nin açmış olduğu Seslendirme Sanatçılığı sınavını kazanarak dublaj hayatına başladı. Birçok dizi ve filmde rol aldı.

Jang Soon – Yong – Bülent Yıldıran
Tiyatro Sanatçısı ve Rejisör 1980 yılından bu yana 20.000 civarında film,dizi ve çizgi filmde rol aldı. Bazıları “Taş Devri” ”Ayı Yogi”

Bayan (Baek Ahn) – Mesut Turan
Film Seslendirme Sanatçısı ve Ankara Devlet Tiyatrosu Oyuncusu

Bang Shin – Woo – Cahit Çağıran
Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçısı ve Yönetmen
1983’den beri Seslendirme ve Drama projelerinde yer aldı. Bunlardan bazıları “Maria” ve “Tatlı Cadı”
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER