Aden filmi 34. Varşova Film Festivali ana yarışmasında!

Aden filmi 34. Varşova Film Festivali ana yarışmasında!
Başrollerinde Funda Eryiğit ve Onur Ünsal'ın yer aldığı, Onur Orhan’ın yazıp, Barış Atay’ın yönettiği ADEN, dünya prömiyerini 34. Varşova Film Festivali’nin Uluslararası Yarışması’nda yaptı. Aden 20 Ekim akşamı düzenlenecek ödül töreninde Varşova'nın en iyi filmi olmak için yarışıyor.

Aden; biri kadın, biri erkek iki yolcunun, geride bıraktıkları savaş ve kıtlığın yorgunluğuyla uzun ve zor bir yolculuğun sonunda cennetlerini ararken, kendilerini büyük bir sır saklayan, suç ortağı iki kardeşin dünyasında bulmalarını anlatıyor.

Çekimleri, Aralık 2017’de Antakya’da tamamlanan Aden, 34. Varşova Film Festivali Uluslararası Yarışması’nın katılımcıları arasında Türkiye’den tek film. Funda Eryiğit, Onur Ünsal, Cemalettin Çekmece, Caner Erdem ve Sermet Yeşil’in rol aldığı Aden, dünya prömiyerini festivalin açılış günü olan 12 Ekim 2018’de, yaptı. Barış Atay'ın yönetmenliğini yaptığı ikinci film olan Aden'in yapımı ise Barikat Film'e ait.

Hazırlık ve çekim aşamalarında T.C. Turizm ve Kültür Bakanlığı’ndan ve Hükümete Bağlı Fonlardan hiçbir destek almamış olan Aden, bağımsız bir sinema eseri.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER