Yerli çizgi dizi Kukuli'nin şöhreti günden güne büyümeye devam ediyor!

Yerli çizgi dizi Kukuli'nin şöhreti günden güne büyümeye devam ediyor!
Fauna Production’un yapımcılığını yaptığı yerli çizgi dizi Kukuli alışılmışın dışında bir yol izleyerek Türkiye’nin ilk sosyal medya fenomeni olmayı başardı. Lineer formatın ve konvansiyonel içerik anlayışının dışına çıkarak, Kukuli Türkiye'nin ilk markalaşmış online çizgi karakteri olup günden güne büyümeye devam ediyor.

Serüvenine Youtube’da başlayan Kukuli, anı yaşamanın önemini vurgulayan bir çizgi dizi, her bölümünde farklı bir konuyu, zamandan bağımsız bir anlatıda buluşturarak seyirciye ulaşıyor. Kukuli; arkadaşları Tinky, Minky, Dütdüt, ve aralarına yeni katılan Toriki, Hoşt ve Missiva ile birlikte pastoral bir dünyada yaşamını sürdüren muzip bir maymun. Her bölüm maceradan maceraya koşan Kukuli ve arkadaşları; oyun, müzik ve dansın hiç eksik olmadığı bir dünyada yaşamanın keyfini çıkarırken bir yandan da hayatı öğreniyor.

Çocuklara hayatı sıkıcı ve didaktik bir dille değil oyun ve müzik ekseninde, empati kurdurarak anlatmayı hedefleyen Kukuli, yalnızca çocuklardan değil yetişkinlerden de oluşan büyük bir hayran kitlesine sahip. Hayali karakter alanında dünyanın en hızlı büyüyen beş Facebook sayfasından biri olan Kukuli’nin Facebook’ta 1.5 milyon, Youtube’da 500.000 takipçisi bulunuyor. Hayranlarının yoğun ilgi gösterdiği Kukuli, TRT Çocuk kanalında da düzenli olarak yayınlanıyor.

175 çeşit lisanslı ürün ile birbirinden renkli oyuncakları, kutu oyunları, kitapları, giysileri, şekerlemeleri ve farklı yelpazede pek çok ürünü Türkiye’nin dört bir yanında bulunabilen Kukuli, geçtiğimiz sene itibariyle yurt dışına da açıldı. Hintçe ve Arapçaya çevrilmekte olan çizgi filmin global anlaşmalarına ilk olarak çizgi film sektörünün önemli oyuncularından Studio100/M4E ile başlandı, anlaşmada Studio100/M4E ve Fauna Production Kukuli’nin İngilizce versiyonlarını ortak bir şekilde üretip uluslararası pazara sunacak.

Çok yakında tüm Türkiye’yi gezecek olan Kukuli müzikali de çizgi film ekibinin önemli projeleri arasında yer alıyor.

Yapımına başlanan yepyeni 52 bölümüyle Kukuli, dünyanın dört bir yanından çocuklarla buluşmak için sabırsızlanıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER