Aslan Ailem dizisinde Burcu ve Murat resmen nişanlandı!

Aslan Ailem dizisinde Burcu ve Murat resmen nişanlandı!
TRT1 ekranlarında yayınlanan Pazar akşamlarının keyifli ve sıcacık aile komedisi Aslan Ailem’de bu hafta;
 
Burcu’yu, Hatice ve Vedat’ın Gayret ve Sevgi’den istemesi sırasında yaşadıkları komik olaylar ve merasimin yarım kalmasının ardından sabah ailenin bir araya gelerek onlara taktıkları nişan yüzükleri ile Burcu’nun babasından hem ona gelen onay mektubu hem de Murat’a gönderdiği gerçek ailesinin tek fotoğrafı damgasını vurdu…
 
Yapımcılığını ES Film’in üstlendiği, senaryosunu Ayça Mutlugil’in yazdığı, yönetmenliğini Başak Soysal’ın yaptığı Aslan Ailem’de bu hafta olanlar:
 
Gayret babalık duygusunu ciddiye alarak işi yokuşa sürdü…
 
Murat’tan gelen evlilik teklifi Burcu’nun ayaklarını yerden keserken aile içinde yine bir telaş başladı. Evlilik konusunu uzatmayalım derdine düşen Aslan ailesinin büyükleri, Burcu’yu geleneksel olarak isteme görevini Gayret ve Sevgi'ye verdi. Gayret ve Sevgi, Burcu’nun temsili anne ve babası oldular. Gayret’in getirdiği koşullarla işi zorlaştırması ve anne rolünü üstlenen Sevgi’yle birbirlerine girmeleri gecenin komik sahnelerindendi.
 
Pelin’in işine engel olmak isteyen Umut işsiz kaldı…
 
Pelin’e eski patronundan gelen iş teklifiyle Antalya’ya çağırılmasına bozulan Umut, her zamanki gibi eşinin işine ket vurmaya kalkarken kendi işinden oldu. Pelin’in eski patronuna olumsuz karar vererek Umut’tan ayrılmayacağını söylemesi ancak bunu Umut’a belli etmemesi, Umut’un olaylara müdahale etmesine sebep oldu. Umut bu işin olmaması için adamla bir de kendisi görüşürken, kendi kanalındaki patronuna yakalandı ve arkasından iş çevirdiğini düşünen patronu onu işten kovdu. İşten kovulan Umut, Pelin’e her şeyi itiraf ederken bir çocuk gibi onun kollarında ağladı.
 
Burcu’nun kaybettiği yüzük Ece’nin parmağında!
 
Burcu, parmağına büyük gelen yüzüğü karakolda kaybetti. Onu bulan Ece, Murat’ın kendisine evlilik teklif ettiği hayaliyle yüzüğü parmağına taktı ve çıkartamadı. Burcu’nun Murat’tan gizlediği bu yüzüğün kaybı onun canını çok sıkarken, Ece durumu Murat’a itiraf ettiği sırada polis muhabiri onların fotoğraflarını çekti ve Ece’nin sosyetik bir ailenin kızı olmasından dolayı ikisini haber yaptı. Yüzüğü kuyumcuya giderek kestirip Burcu’nun parmağına göre yaptıran Murat ona, “benim kaybetmekten tek korktuğum şey sensin..” diyerek onun rahatlamasını sağladı.
 
Kız isteme merasimi sabah tamamlanarak yüzükler takıldı!
 
Burcu’yu Gayret ve Sevgi’den isterken, Sevgi’nin kızı Güneş gazetede çıkan Murat ve Ece’nin nişanlandığı haberinin olduğu gazeteyi getirdi. Ve isteme merasimi yarım kaldı. Burcu’nun aslında babasından onay almadığı için, “Murat bizim evlenmemiz doğru değil galiba” dediği sahneler, önce hayal kırıklığı yaşattı, ardından Burcu’ya babasının avukatı yoluyla gelen zarf onların mutluluğunu tamamladı. Gelen mektupta, “Yıllar önce delikanlıyı Aslan ailesine emanet etmiştim. O büyüdü, şimdi kızımı ona emanet ediyorum. Beni yakaladığında artık elimi öpersin.” yazan onay mektubu dizi severleri sosyal medyada hayal kırıklığının ardından sevince boğdu. Sabah sabah Murat’ın bütün aileyi uyandırarak yarım kalan kız isteme merasimini tamamlattığı ve yüzüklerin takıldığı bölüm finali sahneleri izleyicinin büyük beğenisini kazandı..
 
Murat’a gerçek ailesinden bir fotoğraf ulaştı…
 
Burcu’nun babasının gönderdiği zarfta bir de Murat’a mektup geldi. Burcu’nun babası ona ailesinin yıllar önce vefat ettiğini ve elindeki tek fotoğrafı Murat’a yolladığını yazmıştı. 
 
Başrollerini Burcu Özberk, Akın Akınözü, Zerrin Sümer, Hakan Salınmış, Benian Dönmez, Ferdi Sancar, Bora Akkaş, Fırat Altunmeşe, Eda Şölenci, Ceren Taşçı, Furkan Kızılay, Levent Özdilek, Mehmet Şeker, Aydan Koptur, Defne Erşen’in rol aldığı “Aslan Ailem” 8 Nisan Pazar ve her Pazar saat 20.00'de TRT1’de!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER