Reyting Analizi: Totalin rekoru Sen Anlat Karadeniz'de; Diriliş takipte!

Reyting Analizi: Totalin rekoru Sen Anlat Karadeniz'de; Diriliş takipte!
Dün gece atv'de yayınlanan Osman Sınav’ın yapımcılığını üstlendiği drama Sen Anlat Karadeniz, Total'de 21.38 reyting ve 40.78 share alarak yeni bir rekora imza attı ve birinci oldu. Dizi AB'de 14.85 reyting, 27.86 share ve 20+ABC1'de 17.98 reyting, 32.82 share alarak ikinci oldu. Dizinin sosyal medya performansı da oldukça dikkat çekici. Kimola verilerine göre dün gece %46.75 konuşma oranını gördü. #nefesimyok etiketi ise Twitter'da Dünya Trend Topic listesinde dördüncü sıraya yerleşti.

TRT1’in bir diğer rekortmen draması Diriliş Ertuğrul ise AB’de 19.14 reyting, 35.51 share; 20+ ABC 1’de 18.24 reyting, 32.97 share alarak lider oldu. Dün gece sadece 4 dakikalık bir ön izleme yayınlayan Star TV'nin mini dizisi Börü ise listeye girerek gayet havalı bir tanıtım yapmış oldu. Börü, 28 Şubat akşamından itibaren yayında olacak. Çarşamba günü iki dizinin toplamda 40 reyting aldığı bir arenada yayına çıkacak olan ekibe bol şans diliyoruz! Dün gece Dağ II filmini yayınlayan Star Tv'nin yüzü pek gülmedi. Film, sadece AB kategorisinde kanalı ilk 10 listesine soktu. Çarşamba günü 2 bandına düşerek iyice erimeye başlayan Kanal D'nin uyarlama draması Meryem de artık seyircisiyle vedalaşmaya doğru koşar adım gidiyor. Kanal D'nin, Pop Star Alaturka formülü yayına hazırlanana kadar dizi ekranda can çekişmeye devam edecek gibi görünüyor. 

Show Tv'de yayınlanan BKM yapımı Güldür Güldür Show rekabetin çok sert olduğu Çarşamba gününde direnmeye devam ediyor. Programın maliyetleri düşünüldüğünde kağıt üzerinde zarar etmediği aşikâr. Tv8 formatı Yemekteyiz'in de izlenme oranları bağlamında başarısı yadsınamaz. Format, aldığı oranlarla dün gece kanalı AB ve 20+ABC1 kategorilerinde ilk 10 listesine soktu. Format, Müge Anlı ve Esra Erol ile gündüz kuşağını domine eden atv'ye ciddi bir rakip oluyor. Kanal D'nin büyük umutlarla yayına sürdüğü Sosyetik Ev Kadınları ise görünen o ki bu gidişle sessizce ekrana veda edecek ve yerini dizi tekrarlarına bırakacak. Fox Türkiye'nin çok izlenen Fatih Portakal ile Fox Ana Haber'i ise her zamanki gibi dramaların arasında kendine yer açtı ve her üç kategoride de beşinci oldu. Fox Türkiye çarşamba akşamını uyarlama formatı Yaparsın Aşkım ile atlatmayı deniyor. Kanal uzun zaman önce akıllı bir hamle yaparak çarşambayı kaos ortamı haline getiren drama arenasından geri çekildi. Bu durum kanalın kâr-zarar defterine de muhtemelen olumlu yansıyor. 

Şubat ayının karnesi birkaç gün sonra belli olacak. Bakalım yılın ikinci ayında kartlar nasıl dağıtılacak?

Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER