Netflix Ryan Murphy'yi de transfer etti

Netflix Ryan Murphy'yi de transfer etti

Netflix, Shonda Rhimes'ı transfer etmesinin ardından şimdi de Ryan Murphy'yi transfer etti. 2004'ten beri anlaşmalı olduğu 20th Century Fox için FX ve FOX kanallarına dizi yapan Murphy, bundan sonra yeni içeriklerini Netflix için hazırlayacak.

Emmy ve Altın Küre ödüllü yapımcı/senarist/yönetmenin hali hazırda FOX'ta ve FX'te American Horror Story, American Crime Story, Feud ve 9-1-1 dizileri yayınlanıyor, ayrıca hepsinin yeni sezon onayı bulunuyor. New York Times'ın haberine göre yeni anlaşma 300 milyon dolar değerinde. Anlaşmanın başlangıcı ise 1 Temmuz, yani Murphy'nin FOX'la anlaşmasının bitişinin ardından başlayacak.

20th Century Fox birkaç ay önce Disney tarafından satın alınmış, anlaşması bitmek üzere olan Ryan Murphy'nin kalıp kalmayacağı merak konusu olmuştu. Şirketle 2003'te çalışmaya başlayan Murphy her zaman şirkette kalmayı düşündüğünü, çalışılmayacak biri olarak tanımlansa da yaratacak ortak bulduğunu, satışın kendisi için beklenmedik olduğunu ve yeni karar vermeden önce Disney'in şirket için planlarını görmek istediğini belirtmişti.

Murphy'nin yayındaki dizilerinin de Shonda Rhimes'ta olduğu gibi kendi kanallarında kalması bekleniyor. Online yayın platformu ve Ryan Murphy daha önce birlikte Ratched ve The Politician dizileri için anlaşmışlar, bu nedenle Murphy'nin Netflix'le anlaşabileceği düşünülmüştü.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER