AMC, dublör John Bernecker'ın The Walking Dead setinde ölmesi nedeniyle de davalık oldu

AMC, dublör John Bernecker'ın The Walking Dead setinde ölmesi nedeniyle de davalık oldu

The Walking Dead'in eski yürütücüsü Frank Darabont'un kar oranlarıyla oynadığı için açtığı iki davanın yanında benzer sebepten dizinin uyarlandığı çizgi romanların yazarı Robert Kirkman ve bazı yapımcılarla da davalık olan AMC, The Walking Dead yüzünden bir kere daha davalık oldu. Bu seferki davanın nedeni ise çok başka.

Dizide dublör olarak çalışan John Bernecker, geçtiğimiz 12 Temmuz'da sette geçirdiği kaza nedeniyle hayatını kaybetmişti. Bernecker'in annesi bu nedenle AMC'ye dava açtı. Kanal davada ucuza kaçmakla suçlanıyor. Dava dilekçesinde kanalın minimum bütçeyle maksimum kar oranı elde etmeyi hedeflediği, bu sebeple yapım şirketi The Stewart Film'in yerine getiremediği güvenlik önlemleri ve diğer başarısızlıkların sebebinin AMC'nin verdiği karar olduğu vurgulanıyor.

İş Güvenliği ve Sağlığı İdaresi bu ayın başında yapım şirketine çalışanlarını zarardan koruyamadığı için 12,675 $ ceza kesmişti ama kazayla ilgili detaya girilmemişti. Yeni dava sayesinde elde edilen bilgilere göre 12 Temmuz'da gerçekleşen kazada Bernecker, içinde Dwght'ı canlandıran Austin Amelio'nun yer aldığı bir sahnede görevliyken kaza yaşandı.

Amelio'nun ismi de dolayısıyla davada sanık olarak geçiyor. Malum sahnede Amelio'nun Bernecker'i vurarak balkondan aşağıya düşürmesi planlansa da Amelio'nun bu sırada ona dokunmasının da etkisiyle sahne planlandığı gibi ilerlemedi. Ayrıca hava yastığı imkanının olmadığı sette malum sahne daha önceden prova edilmemiş ve çekimlere öyle girişilmiş.

Hazırda bekleyen bir ambulansın olmadığı, sadece doktorun yer aldığı sette Bernecker'in helikopterle alınıp hastaneye ulaştırılması toplamda bir saati bulmuş. Davanın sanıkları arasında bölümün yönetmeni Larry Teng, baş yapımcı Tom Luse, birinci yönetmen yardımcısı Jeffrey January, dublor koordinatörü Monty Simons, ikinci yönetmen yardımcısı Matthew Goodwin de bulunuyorBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER