Frank Darabont ve AMC, The Walking Dead yüzünden ikinci kez davalık oldular

Frank Darabont ve AMC, The Walking Dead yüzünden ikinci kez davalık oldular

The Walking Dead'in eski baş yapımcısı Frank Darabont ve AMC, dizi yüzünden bir kez daha davalık oldular.

Taraflar ilk olarak 2013 yılında davalık olmuş, Darabont açtığı davada dizinin elde ettiği kar oranlarıyla oynandığını iddia etmişti. 280 milyon dolarlık dava, hala devam ediyor ve yargıcın devam etmesi için özet kararını bekliyor. İkinci davada ise taraflar Darabont ile CAA oldular ve AMC'ye 10 milyon dolarlık dava açtılar.

Bu dava da AMC'nin lisans ücretleriyle onlarca milyon dolar oynadığı iddiasında. Davanın kapsamına iTunes'tan elde edilen gelirin sadece %20'sinin rapor edildiği, yurt dışı satışlarında fazla dağıtım ücreti gösterildiği, Gerber ve Hundai ile olan ürün anlaşmalarındaki bazı ürünleri dahil edilmediği, AMC'ye bağlı Sundance International Channel'ın normal lisans ücretinden azını ödediği gibi kalemler de dahil.

AMC dizinin hem stüdyosu hem de yayıncısı olduğundan dolayı kar oranlarından gelen rakamlar AMC dışındaki katılımcılar tarafından büyük önem taşıyor. Hatta Gale Anne Hurd, Glen Mazzara, David Alpert ve dizinin uyarlandığı çizgi romanların yazarı Robert Kirkman da ağustos ayında kar oranları konusunda kendi davalarını açmışlardı.

AMC henüz ikinci dava hakkında yorum yapmadı.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER