Ahu Türkpençe, kendi yazdığı tiyatro oyunu ‘Patates’ ile izleyici karşısına çıktı!

Ahu Türkpençe, kendi yazdığı tiyatro oyunu ‘Patates’ ile izleyici karşısına çıktı!
Ünlü oyuncu Ahu Türkpençe, kendi yazdığı tiyatro oyunu ‘Patates’ ile seyirci karşısına çıktı. Ahu Türkpençe’nin kaleme aldığı ve başarılı oyuncu Orçun İynemli’yle birlikte oynadığı “Patates”, Gergedan Yapım tarafından Torun Center Artı Sahnede tiyatro severler ile buluştu.

Rolü İçin 35 Kilo Aldı
Gergedan Yapım’ın 2017 sezonunun yeni projelerinden biri olan “Patates”, aşkın ve intikamın en komik halini tiyatro sahnesine taşıyor. Ünlü oyuncu Ahu Türkpençe ve Orçun İynemli'nin birlikte oynadıkları tek perdelik komedi oyunu ‘Patates’in, Artı Sahne Mecidiyeköy’de prömiyeri gerçekleştirildi. Sürpriz finali ve oyuncuların performansıyla seyircilerden büyük alkış alan oyunda Ahu Türkpençe, rolü gereği kilolu bir kadını canlandırmak için özel hazırlanan kıyafetlerle 35 kilo aldı. En Komik ‘Patates’i Ahu Türkpençe Yazdı

Yeni boşanan çift, taşınırken nakliye şirketinin eşyaları karıştırması sonucunda evde koliler arasında boşanmanın suçlusunu aramaya başlar ve ortalık kızışır. Oyunun merak uyandıran kısmı ise intikamın mı aşkın mı kazanacağı sorusu.

“Bir kadın ve bir erkek daha yeni boşanmışlardır. Ama yazık kadına, seviyor sanki hala erkeği. Taşınırken nakliye şirketi eşyaları karıştırdığı için şimdi boş evde koliler arasında eşyaları ayırıyor, bir yandan da boşanmanın suçlusunu arıyorlar. Ortam kızışıyor ve sonunda intikam yeminleri ediliyor. Ama yazık adama, kadının intikamı acı olur bilmiyor sanki. Bu ilişki kurtulur mu? Yeniden aşk ateşi sarar mı kadınla adamı? Peki ilişkide erkeklerin bilmesi gereken ve kadınların hiç söylemediği en önemli sırlar nedir? İntikam mı kazanacak yoksa aşk mı?”

KÜNYE
Yazan: Ahu Türkpençe
Yöneten: Tamer Güler
Oyuncular: Ahu Türkpençe, Orçun İynemli
Yapımcı: Cengiz Şahin
Genel koordinatör: Fatih Aydın
Sahne tasarım: Aygül İleri
Işık tasarım: Burak Gürsoy
Afiş tasarım: Gülden Aydın
TAKVİM
6 Ocak ODTÜ Kemal Kurdaş Salonu
7 Ocak Torıum Sahne
13 Ocak Duru Tiyatro
20 Ocak Bursa Tayyare Kültür Merkezi  
21 Ocak Moi Sahne
26 Ocak Torium Sahne
30 Ocak Duru TiyatroBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER