Game of Thrones'un 8. sezon çekimleri yaza kadar devam edecek

Game of Thrones'un 8. sezon çekimleri yaza kadar devam edecek
Game of Thrones'un 8. sezonunun çekimlerinin yaza kadar devam edeceği açıklandı.

Dizinin gelecek sezonunda daha az bölüm olsa da prodüksiyonu öncekiler gibi sürecek. Dizide Ser Davos Seaworth karakterini canlandıran Liam Cunningham, bölümlerin daha uzun süreceğini duyduğunu ve çekimlerin yaza kadar devam edeceğini belirtti. Bu da dizinin dönüşünün 2019'a sarkma ihtimalini artırmaya devam ediyor.

"Geçen sezona kadar 10 bölümü altı ayda çekiyorduk. Daha fazlasını altı bölüm için yapıyoruz. Bu da daha uzun bölümler anlamına gelecek."

Game of Thrones normalde sezonlarının çekimlerini aralık ayında tamamlayıp mart sonu-nisan ayı gibi yayına giriyordu. Ancak yedinci sezonda hava şartlarının uygunsuzluğu nedneiyle ağustos-şubat arasında çekim yapılmış ve temmuzda izleyici karşısına gelmişti.

Game of Thrones'un final sezonunun çekimleri bu ay içinde başlıyor. Iain Glen (Ser Jorah Mormont) ise prodüksiyonun daha uzun sürmesinin nedeninin önceki sezonların aksine tek bir ekiple çekim yapmalarının olabileceğini belirtmişti. Bu nedenle oyuncuların senaryoları halen almamış olabileceği de düşünülüyor.

Game of Thrones ülkemizde Digiturk bünyesinde yayınlanıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER