Benim Babam Bir Melek filmi, Fox Türkiye'de ekrana gelecek!

Benim Babam Bir Melek filmi, Fox Türkiye'de ekrana gelecek!
Yönetmen koltuğunda Emrah Saltık’ın oturduğu, Olgun Toker, Nilperi Şahinkaya, Meral Çetinkaya ve Aybars Kartal Özson’un başrollerini paylaştığı “Benim Babam Bir Melek” filmi, 17 Haziran Pazar günü saat 22.45'te FOX izleyicisiyle buluşacak.

Filmin Özeti:

Ömer dört yaşındayken annesi Sandra tarafından terk edilmiş bir çocuktur. Babası Ümit ve babaannesi Rukiye ile yaşamaktadır. Ümit eşi tarafından terk edildikten sonra telden düşüp sakat kalmış bir cambazdır. Her gece masal anlatarak uyuttuğu oğlu Ömer’i sevgi ve hayallerle büyütmektedir. Ömer annesi gittiğinden beri Kız Kulesi’nde oturmayı hayal etmekte, bunun için para biriktirmektedir. Ümit onun kumbarasına her gece bir lira atar. Yıldızların altın gününde paralar altına dönüşecek, Kız Kulesi’ni satın alacaklardır. Ömer denizkızlarıyla uyuyacak ve belki annesi geri dönüp onlarla yaşayacaktır. Ümit ve Ömer, yoksulluğun çaresizliği karşısında bu hayale tutunmuşlardır.

Ömer bu çaresizliğin farkındadır fakat babasıyla birlikte mutlu bir yaşam sürmekte, onu bir kahraman olarak görmektedir. Eğer bu hayale tutunmaktan vazgeçerse, babası Ümit çaresizlikleriyle yüz yüze kalacaktır. Ömer bu yüzden sonuna dek babasına inanacaktır.

Ne var ki, Sandra gelince Ömer’in hayallerini yıkar ve onu babasından koparıp götürmek ister. Fakat Ömer babasını ve babaannesini bırakmak, hayallerinden vazgeçmek istemez. Ümit de oğlunu göndermeyecektir. Fakat yoksulluğıun çelik pençesi onu sıktıkça sıkar ve pes etme noktasına kadar getirir.

Hayallerin büyüleyiciliğiyle, gerçeklerin acımasızlığı arasında yürek yakan bir çarpışma başlar. Anne, baba ve oğul arasında yaşanan tradeji, imkansızın mucizesiyle son bulur.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER