BuTarz Benim Programının Yapımcılarından Açıklama Geldi

BuTarz Benim Programının Yapımcılarından Açıklama Geldi
Hatırlayacaksınız, fenomen program Bu Tarz Benim final gecesindeki jürisiz bant yayınla gündeme oturmuştu. Show TV bant yayını ve jürinin katılmaması sebebiyle sosyal medyada büyüyen kriz sonrasında bir basın açıklaması yayınlamıştı ve yapımcı firmayı suçlayarak, hukuki yollara başvuracağını duyurmuştu. Bu açıklamadaki iddialara göre yapımcı PH Production, 13 bölüm için astronomik bir fiyatla Acun Medya'ya transfer olmuş, bu yüzden de Show Tv yayınını taammüden zora sokmuştu.

Haluk Şirin ve Caner Erdem'in sahibi olduğu Ph Yapım, kanaldan gelen resmi açıklamanın ertesi günü "gerekli cevabı vereceğiz" demiş ama sessizlik cuma akşamına kadar sürmüştü. Rivayet o dur ki PH Yapım nihayet sessizliğini bozarak iddialara yanıt verdi. Haberi henüz Medyatava yazmadığı için açıklamaya inanaıp iananmamakta ikilem yaşasak da, internethaber.com sitesinin duyurduğu açıklamadan alıntıları sizinle paylaşıyoruz. Habere göre PH Yapım'ım açıklaması şöyle:

"Show TV yönetiminin, kanala başarı sağlamış bir programın yapımcılarına teşekkür etmek yerine, gerçek dışı bir karalama kampanyasına tenezzül etmesini şaşkınlıkla karşılıyoruz. Oysa söz konusu süreci ve gelişmeleri izleyenler ile sektörel kaynaklar tarafından bilinen gerçek; yapım şirketimizin Show TV’den alacaklarını zamanında tahsil edememiş olması, bundan dolayı icra takibine başlamış olması ve bu gelişmelerin sonucu olarak da şirketimizin Show TV ile olan sözleşmesini fesh etmiş olmasıdır.

Bu Tarz Benim Final Gecesi”nde de önceden hazırlanan bant bölümünü takiben, yarışmanın kazananını belirleyen sms oylaması bölümü, canlı yayınlanmış ve “Canlı” notu kullanılarak da bu konuda izleyici bilgilendirilmiştir. Show TV ve Ciner Medyası’na soruyoruz: Show TV Yönetimi ile mutabık kaldığımız üzere, iki hafta önce Show TV stüdyolarında çekilmiş olan ve günlerce bu çekilmiş görüntüler ile tanıtımını yaptıkları “Bu Tarz Benim Final Gecesi” programının büyük bir bölümünün bant yayını olacağını son dakika öğrendiklerini nasıl iddia edebiliyorlar?"

Yorum sizin.. Etik değerler uzun uzadıya tartışılabilir elbette. Bu olayda da kanal mı, yapımcı firma mı daha az etik diye sorarsanız, sonucu foto-finiş belirler deriz.


Show Tv'nini Konu ile İlgili Basın Açıklaması:

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER