Endemol Shine Türkiye'ye haciz şoku!

Endemol Shine Türkiye'ye haciz şoku!
Yaklaşık 10 yıldır Türkiye'de faaliyet gösteren ve 2014 sezonundan itibaren aktif yapımcılığa başlayan Endemol Shine Türkiye'nin son aylarda başında kara bulutlar dolaşıyor. Şirket, Paramparça dışında yapımcısı olduğu formatları reyting başarısızlığı sebebiyle geçtiğimiz aylarda tek tek yayından kaldırmıştı.

Paramparça ve Kördüğüm gibi dizilerin yanı sıra Big Brother Türkiye ve Sıradaki Gelsin isimli yarışma programlarına da imza atan Hollanda merkezli Endemol Shine Türkiye geçen hafta Dayan Yüreğim ekibinin alacaklarını tahsil edemediği için şirket önünde düzenlenen bir protestoyla medyanın radarına girdi. Ardından  yurt dışı satışı konusunda ihracat ödülü alan Paramparça ekibi de dahil olmak üzere Endemol Shine Türkiye ile çalışan bütün ekiplerin de alacaklı olduğu ortaya çıktı.

Her gün yeni bir gelişmeyle medyada kendine yer bulan Endemol Shine Türkiye şimdi de bir hacizle muhatap  oldu. Hürriyet gazetesinden Dinçer Gökçe’nin haberine göre Endemol Shine Türkiye  7 Haziran günü, Endemol Medya Prodüksiyon Ticaret Limited şirketine karşı da bir haciz işleminin yapıldığını duyurdu. Haczi yapan şirket Tatar İstanbul Otelcilik A.Ş. Kayserili Tatar Ailesi’ne ait şirketin sahip olduğu Beykoz’daki köşk Endemol’un Evlat Kokusu adlı yapımına da ev sahipliği yapmıştı.

Beykoz İcra Müdürlüğü ekipleri ve alacaklı şirket avukatı, mülk içinde bulunan Endemol’e dair tamamı sponsorlu 190 parça eşyayı tek tutanak altına alarak haczetti. Avukat Resul Özmen’in başlattığı icra takibi sonrası yapılan haciz işleminin gerisinde ise, köşkün ödenmeyen kira borcu yer aldı. Habere göre ödenmeyen kiranın toplam tutarı 539 bin 685 TL olarak kayda girdi.

Dün yapılan bir açıklamaya göre Paramparça, Dayan Yüreğim ve Evlat Kokusu dizilerinde çalışan ekipler ve tedarikçiler bugün saat 16:00'da Endemol Shine Türkiye ofisinin önünde toplanarak bir basın açıklaması daha yayınlayacaklar.

Gelişmeleri bildireceğiz..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER