Netflix Türkiye House of Cards’ın yayını hakkında açıklama yayınladı

Netflix Türkiye House of Cards’ın yayını hakkında açıklama yayınladı

Netflix’in en popüler ve bol ödüllü dizilerinden House of Cards’ın 30 Mayıs'taki yeni sezonu öncesi Netflix Türkiye'den yeni bir açıklama geldi.

Dizinin platformun aylık bülteninde veya sosyal medya hesaplarından paylaşılan aylık programda yer almaması Netflix Türkiye'nin diziyi 30 Mayıs'ta yayınla(ya)mayacağına dair bazı şüpheler yaratmıştı. Netflix Türkiye de bu durumu resmi Twitter hesabından paylaştığı bir videoyla doğrulamış oldu. Hatta dizinin resmi hesabı da bu tweete Türkçe olarak cevap verdi ve iki hesap karşılıklı birkaç paslaşmada bulundular.

Videonun merkezinde dizinin ana karakterlerinden Doug Stamper yer alıyor ve yayın hakları nedeniyle yeni sezonu yayınlayamayacaklarını açıklıyor. Peki, Netflix Türkiye yayınlamayacaksa diziyi kim yayınlayacak? Dizinin yayın hakkını uzun süredir elinde bulunduran Digiturk, House of Cards’ın beşinci sezonunun tüm bölümlerini Türkiye’de ilk defa 31 Mayıs’tan itibaren beIN CONNECT’te yayınlayacak. 13 bölümlük yeni sezon 31 Mayıs’tan itibaren haftaiçi her gün 22.00’de beIN SERIES DRAMA kanalında olacak.

Dizinin dört sezonunu bünyesinde bulunduran Netflix’in beşinci sezonu Digiturk'ün yayını bittikten bir süre sonra yayınlaması bekleniyor. Netflix Türkiye benzer bir durumu bir diğer orijinal dizisi Bloodline'da da yaşadı. 26 Mayıs'ta on bölümlük final sezonuyla yayına giren dizinin herhangi bir bölümü şu an Neflix Türkiye bünyesinde bulunmuyor.

Yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER