Kenan İmirzalıoğlu, Cingöz Recai sinema filminde başrolde!

Kenan İmirzalıoğlu, Cingöz Recai sinema filminde başrolde!
-- ÖZEL HABER--

Televizyon seyircisinin fenomen drama Ezel'in yaratıcı yazarı olarak adına aşina olduğu Kerem Deren'in yeni bir uyarlama üzerinde çalıştığını aylar önce yabancı basına verdiği bir röportaj sayesinde duymuş sizi de haberdar etmiştik. Kerem Deren, Peyami Safa'nın unutulmaz eseri Cingöz Recai'yi uyarlamak üzere Limon Film ile el sıkışmış, senaryo çalışmalarını tamamlamıştı.

Cingöz Recai uyarlama serüveni sinema filmi olarak başlamış daha sonra dizi olarak uyarlanması gündeme gelmiş sonra da aniden rafa kalkmıştı. Uyarlamanın hem film hem de dizi versiyonu için başrol oyuncusu olabilecek çeşitli isimler telaffuz edilmişti. Limon Film sonunda Cingöz Recai'de başrol olması için Kenan İmirzalıoğlu'nu ikna etti ve start verildi.

Yapım firması senaryosunu Pınar Bulut ve Kerem Deren'in yazdığı Cingöz Recai filminin çekimleri için Mayıs ayında sete çıkmak üzere hazırlıklar hızlandırıldı.

Cingöz Recai, Peyami Safa'nın "Arsen Lüpen"den esinlendiği ve "Server Bedi" mahlası ile kaleme aldığı bir seri romandır. Cingöz Recai Yeşilçam'ın da ilgi gösterdiği bir eserdir. 1954 yılında Beyaz Cehennem / Cingöz Recai adı ile Metin Erksan tarafından beyazperdeye uyarlandığında Recai rolünü Turhan Seyfioğlu canlandırdı. 1969 yılında çekilen filminde ise Cingöz Recai'yi Ayhan Işık, Mehmet Rıza karakterini Abdurrahman Palay canlandırmıştı.


Gelişmeleri bildireceğiz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER