Evlilik test eden dizi yapmışlar

Evlilik test eden dizi yapmışlar
The Affair'in başrol oyuncuları Dominic West ve Ruth Wilson

İlk önce farklı karakterlerin gözüyle hikayenin farklı açılardan anlatılması izleyiciyi biraz korkuttu. Ama The Affair, görkemli fantastik bilim-kurgu dizilerinin yanında görkemli bir dram dizisine ihtiyacı olanlara ilaç gibi geldi. 

Aşkın yanında tutku, ihanet ve entrikanın değişik bir yoldan anlatıldığı The Affair ilk bölümüyle olmasa da sonraki iki bölümüyle seyircinin tam ilgisini kazanıyor. Her karakterin bakış açısı, izleyiciyi hikayenin devamını tahmin etmeye zorluyor, bu da diziyi daha da sürükleyici hale getiriyor. 

Fakat dördüncü bölümden itibaren değişen anlatım dili, izleyiciyi bu kez ters köşeye yatırıyor. 

Sarah Treem, The Affair’in yapımcılarından. Dizinin resmi Facebook sayfasından hayranların sorularını yanıtladı. Dizide hangi karaketerin nereye varacağından başka en çok merak edilen izleyicilerin diziyi, anlatılan yasak ve çoklu ilişkilerden ve iddialı sahnelerden dolayı eşleri ile mi yalnız mı izlemeyi tercih ettiği…  Treem’e bazı dizi yorumcularının, dizinin eşler olmadan izlenmesini tavsiye etmesi soruldu. Treem buna şöyle diyor:  “Bence histerik bir durum bu. Ben kocamla izliyorum, ama bu benim işim olduğu için farklı bir durum olabilir. Bu diziyi sağlam bir evlilik yapmış çiftlerin kaldırabileceğini düşünüyorum. Tabii bu, zinayı övdüğümüz anlamına gelmiyor.”

Treem’e dizinin soundtrack’i de soruldu. Fiona Apple’dan, dizinin karakterine sanki ruh katmış bir şarkı. (Aşağıdaki videosundan dinleyebilirsiniz.) Çok beğenilen şarkının bir single olarak çıkarılmasını istiyor hayranlar, Sarah Treem de bunu; bu Apple’a kalmış bir iş” diye yanıtlıyor.

Başrollerde Dominic West, Ruth Wilson ve Maura Tierney'i izlediğimiz The Affair izleyenler 10 bölümlük ilk sezonun nereye varıp asılı kalacağını bekliyor. Asılı kalacak; çünkü dizinin kanalı ShowTime ikinci sezona onayı çoktan verdi bile.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER