Kim sonsuza kadar yaşamak ister ki?

Kim sonsuza kadar yaşamak ister ki?
Ölmekten daha korkuncu sonsuza dek yaşamaktır. Forever, yaklaşık 200 yıldır ölemeyen ana kahramanı Henry Morgan ile bu konuyu mercek altına yatırıyor. Hem de olabilecek en eğlenceli şekliyle...
 
1800'lerin sonunda Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan ve 2010'da Benedict Cumberbatch tarafından ekranda yansıyan Sherlock karakteri, artık "seksi erkek" tanımının zekayla birebir bağlantılı olduğunu kanıtladı. Bu durumu fark eden yapımcılar Sherlock’un zekasını, CSI: NY'taki Mac'in bilimsel birikimi ve Highlander'daki Christopher Lambert'ın ölümsüzlüğüyle harmanlayıp Henry Morgan'ı yarattılar. Grown Ups, Las Vegas ve Chuck gibi dizilerde yazarlık görevi üstlenen Matthew Miller'ın kaleminden çıkan Henry Morgan, şık, çekici, bilgili, zeki ama daha çok hüzünlü bir adam. New York'ta adli tıp uzmanı olarak çalışıyor. Pek çok insan için ölümsüzlük bir lütufken onun için bir lanet. Çünkü dünya korkunç acılara gebe ve o bütün bu acıları yaşamak durumunda kalıyor. Ve pek tabii sevdiği insanların ölümü de bu acıların başında yer alıyor. Henry'nin hayatını adadığı tek şey var; o da ölümün sırrını, dolayısıyla mustarip olduğu lanetin gizemini çözmek.
 
“TEK FARKIMIZ, BENİM HAYATIMIN BİTMEMESİ”
 Açılış sahnesindeki diyaloğuyla izleyeni kısa sürede ekrana bağlayan Henry'nin de dediği gibi "Benim hayatım da tıpkı sizin hayatınız gibi. Tek bir farkla... Benimki bitmiyor. Yaşadığım yıllar boyunca ölümün öğrencisi olduğumu söyleyebilirim. Üzerimdeki laneti kaldıracak anahtarı bulmak zorundayım. Oyununuz ölümse, aksiyon neredeyse oraya gitmek zorundasınızdır. Benim yaptığım da bu..."
 
Forever, birinci bölümüyle 24 Kasım Pazartesi 21:00’da CNBC-e’de başlıyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER