Netflix’ten 100 milyon dolarlık proje: The Crown

Netflix’ten 100 milyon dolarlık proje: The Crown
Üç ayrı yaşta Kraliçe Elizabeth II'i kimlerin canlandıracağı henüz açıklanmadı.
Amerikan Netflix, artık internet medyasının en önde gelen platformlarından biri. İnternetten dizi izleme, hem de Netflix’in yapımıcılığında yeni dizi izleme de yapılabiliyor.

Ünlü platform kollarını biraz daha uzattı ve bu kez diziler cenneti İngiltere’ye uzandı. Tabii bundan önceki yapımlarda da eserlerin İngiliz kökenli olduğu görülmüştü. Ama şimdi Netflix, aylardır devam eden bir spekülasyona da son noktayı koyarak Kraliçe II.Elizabeth’in hayatını anlatan dramaya 100 milyon dolar ödemek için yeşil ışık yaktı. Proje, Netflix’in Birleşik Krallıkta’ki ilk orijinal dizisi olacak. 

Adı The Crown olarak belirlenen dizinin bölümleri, Akademi Ödüllü’ne aday da olmuş Peter Morgan ve Stephen Daldry’ye yaptırılıyor. Peter Morgan aynı zamanda, Oscar’lı The Queen filminin de yazarı... 10 bölümlük ilk sezonun yayını 2016 yılında başlayacak.

Netflix, dizinin konusunun politika, sınıf ve toplum üzerine kurulu olduğunu söylüyor. Bölümlerin her biri monarşi rejiminin barındırdığı kişisel hikayelerin yanı sıra politik olaylara da bakacak.

İlk hikaye 1952’de; 25 yaşındaki Prenses’in savaş zamanında Amerikan lider Winston Churchill ile tanışmasıyla başlayacak. Farklı zamanlarda geçen senaryo için, dolayısıyla üç ayrı yaşta Kraliçe Elizabeth II göreceğiz. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER