The Simpsons, Donald Trump'ın başkanlığını önceden bildi mi?

The Simpsons, Donald Trump'ın başkanlığını önceden bildi mi?

Amerika'da Salı günü yapılan başkanlık seçimleri birçok insan için sürpriz bir sonuçla bitti ve Donald Trump'ın başkan olmasıyla sonuçlandı. Bunun ardından oldukça göz önünde olan görsellerden birisi de The Simpsons dizisine aitti. Görsele göre 2015'te Trump Tower'da başkanlığını açıklayan Donald Trump'ın bunu yapıyor olması 2000 yılından öngörülmüştü.

Ancak bir süre sonra gerçeğin aslında pek de öyle olmadığı ortaya çıktı. 2000 yılına ait olduğu zannedilen The Simpsons görseli aslında 2015 yılına ait çıktı.

Birçok haber sitesinin de kullandığı görsel The Simpsons dizisinin 7 Temmuz 2015’te yayınlanan Trumptastic Voyage isimli kısa videosuna ait. Bölümde Homer Simpson dışarıda dondurma yerken yanına bir adam geliyor ve sonraki başkanın kim olacağını merak edip etmediğini soruyor. Ardından da Homer kendisini Trump'ın yanında ve destekçilerinin arasında buluyor.

Seçilmiş başkan Donald Trump'ın başkanlığını açıkladığı tarih ise 16 Haziran 2015, yani kısa video adaylık açıklamasından daha sonra yayınlandı.

Ancak bu kadar da değil:

Donald Trump, 2000’de yapılan seçimlerde de başkan olmayı düşünmüş, Reform Partisi’nden aday adaylığını koymuş ve bir süre sonra bu düşüncesinden vazgeçmişti. 19 Mart 2000 tarihinde yayınlanan Bart to the Future adlı 11. sezon 17. bölümde ise dizi, Trump'ın siyaset atılışını kendince kullanmıştı.

Bölümde dizinin ana karakterlerinden Bart Simpson geleceğe gidiyor ve ablası Lisa'yı başkan olmuş olarak buluyor. Lisa da kendisinden önceki başkan Trump'tan dolayı ciddi bir bütçe sıkıntısı içinde olduklarını açıklayıp ülkenin kötü durumundan bahsediyor.

Seçim sonuçlarının ardından The Hollywood Reporter'a konuşan dizinin senaristlerinden Dan Greany bu durum için "Amerika'yı daha önceden uyarmıştık," yorumunda bulundu.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER