Merakla beklenen “MARS” belgeselinin ön gösterimi yapıldı!

Merakla beklenen “MARS” belgeselinin ön gösterimi yapıldı!
İnsanlığın Mars’a yapacağı heyecan dolu yolculuğu olağanüstü bir anlatımla ekranlara taşıyan “MARS” belgeselinin birinci bölüm ön gösterimi, 8 Kasım Salı akşamı Zorlu Cinemaximum’da ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşti.

Oscar ve Emmy ödüllü Brian Grazer ve Ron Howard’ın yapımcılığını üstlendiği, insanlığın Mars’a 2033 yılında yapacağı yolculuğun detaylarını izleyicilerle buluşturan “MARS”ın birinci bölümünü, Deniz-Begüm Berdan, Güliz Ayla, Irmak Ünal, Yasemin Şefik, Uğur Kurul, Ahmet Akkaya, Alexander Kokoskeriya, Oben Budak, Ayşe Tolga, Burcu Binici, Kerem Sedef, Kerim, Niyazi Erdoğan, Ufuk Tarhan ve Yağız Dikmen gibi ünlü isimler 8 Kasım Salı akşamı Zorlu Cinemaximum’da izledi.

Space X’in kurucusu Elon Musk, NASA’dan uzman kişiler, Buzz Aldrin, Mae Jemison, Neil deGrasse Tyson gibi çağımızın ilham veren bilim insanlarının çalışmalarını 2033 yılında geçen senaryolu kısımlarıyla destekleyen eşsiz yapım, izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Altı Bölümlük Özel Bir Seri

İlk bölümü 13 Kasım Pazar günü 20.00’da National Geographic Channel ekranlarına gelecek yapımda Mars’a nasıl gidileceği, ilk koloninin neler yapacağı, insanlığın Mars’ta nasıl yaşayacağı gibi kızıl gezegen ile ilgili soruların cevapları ekranlara gelecek.
Günümüzde Mars’a gitmeyi ve orada yaşamayı gerçekleştirmek üzerine çalışan bilim insanlarından gerçek verilerle kurgulanan ve 2033’te Mars’a giden ilk koloninin kurgusal hikayesini ekrana getirecek Mars belgeseli, gerçek ve kurgu bir arada işlenerek belgesel tarihinin en etkileyici anlatım şekillerinden biri oluşturuluyor.

6 bölümden oluşan bu özel serinin, uzun metraj film kalitesinde görüntüleri ve görsel efektleri ile belgesel ve televizyon tarihinde bir dönüm noktası olması beklenirken, kostümler ve özel ekipmanları ile gerçek bir şölene dönüşüyor.

Mars, 13 Kasım’da Nat Geo’da!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER