II. Elizabeth'in hayatını anlatan The Crown dizisi 4 Kasım'da Netflix Türkiye'de!

II. Elizabeth'in hayatını anlatan The Crown dizisi 4 Kasım'da Netflix Türkiye'de!
90. yaş gününü kutlayan ve Britanya'nın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı ünvanını elinde bulunduran Kraliçe II. Elizabeth'in hayatını anlatan The Crown dizisi 4 Kasım'da Netflix Türkiye'ye geliyor.

Biyografik özelliğe sahip dizinin on bölümlük ilk sezonunun tüm bölümleri birden Netflix'in alışılagemiş özelliği sayesinde ulaşılabilir olacak. Dizi, Elizabeth'in evlendiği 1947 yılıyla başlayacak ve günümüze doğru ilerleyecek. The Crown'ın yaratıcısı ve senaristi ise 2006 yapımı The Queen filmiyle Helen Mirren'a En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ını kazandıran Peter Morgan.

Altı sezon sürmesi planlanan dizinin başrolünde II. Elizabeth'in gençliği olarak Claire Foy bulunuyor. Eşi Prens Philip'i çoğunluğun Doctor Who'dan tanıdığı Matt Smith, kardeşi Margaret'i Vanessa Kirby, Winston Churcill'i John Lithgow ve Kral George VI'i ise Jared Harris canlandırıyor.


Netflix Türkiye 4 Kasım'da izleyicileri iki yeni yapımla daha buluşturacak. Bunlardan ilki olan The Ivory Game (Fildişi Oyunu) isimli belgesel, yasadışı fildişi ticaretini bitirmeye çalışan aktivistlerin mücadelesini gözler önünde sererken, World of Winx isimli ünlü çizgi film serisi de ilk sezonuyla izleyici karşısında olacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER