NBC'nin yeni canlı müzikalinin başrolü Jennifer Lopez oldu

NBC'nin yeni canlı müzikalinin başrolü Jennifer Lopez oldu

The Wiz Live!, The Sound of Music Live! ve Peter Pan Live! gibi televizyonda canlı yayınlanan müzikal filmlerle izleyecinin karşısına çıkan NBC, 2017'de yayına girecek yeni müzikal projesini ve başrolünü belirledi.

1958'de müzikal olarak Broadway'de sergilenmeye başlayan, 1963'te de filmi yapılan müzikal komedi Bye Bye Birdie, kanalın gelecek yıl canlı çekilip yayınlanacak müzikal filmi olacak ve başrollerden birisini Jennifer Lopez üstlenecek.

Elvis Presley'in askere gidişinden esinlenerek hazırlanan Bye Bye Birdie'de ünlü bir rock şarkcısı askere gitmeden önce en büyük hayranını öpmek ve son televizyon performansını sergilemek için Ohio'nun küçük bir kasabasına seyahat ediyor. Jennifer Lopez de bu şarkıcının öpmek için geldiği hayranı Rosie'yi oynayacak.

Müzikal filmi kanala uyarlayacak kişilerse diğer canlı müzikalleri de kanala hzırlayan Craig Zadan ve Neil Meron.

NBC 7 Aralık'ta ise bu yılki canlı müzikal filmi olan Hairspray Live! ile izleyici karşısında olacak. 1988'de filmi, 2002'de de Broadway'de müzikali yapılan Hairspray, popüler bir dans şovunda yer alarak televizyona çıkma hayali kuran genç bir kızın merkezinde olduğu bir yapım. Kadrosunda da Ariana Grande, Jennifer Hudson, Sean Hayes, Rosie O'Donnell ve Derek Hough gibi isimleri bulunduruyor.

Lopez, aynı zamanda kanalın Shades of Blue isimli polisiye dizisinde de başrolü üstleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER