Siz televizyon izlerken, televizyon da sizi izlerse neler olur?

Siz televizyon izlerken, televizyon da sizi izlerse neler olur?
Dünyada izlenme rekorları kıran Gogglebox, “Gözüm Üstünde” adıyla Star TV’de, 17 Kasım Pazartesi izleyicinin karşısına çıkacak.
 
Dünyaca ünlü formatları Türkiye'ye getiren ve programın da yapımcısı olan Osmantan Erkır projeyi şöyle anlatıyor;

"Türkiye profilini özetleyen televizyon izleyicisi 12 hane belirledik. Onlar ekranı izlerken acaba televizyon da onları izlese ne görürdü? sorusunun yanıtını arayacağız programda. Bize evlerini açan aileleri en rahat halleriyle göreceğiz." diyor.

Yapımcı olarak farklı işlere imza atmayı seven Erkır, Türkiye'nin dünyada en çok televizyon izleyen ülkelerden biri olduğunun altını çiziyor ve ekliyor; "Gözüm Üstünde alışılmışın dışında bir yapım ve günde ortalama beş saat televizyon izleyen Türk seyircisinden de hak ettiği ilgiyi görecek"

Gözüm Üstünde’nin orijinali İngiltere’de 2014 BAFTA TV Ödülleri’nde En İyi Reality Programıödülünü aldı. Channel 4’da 1,5 yıldır yayınlanan program, artık Amerika, Almanya, Fransa ve İtalya’ya gibi ülkelerde de yayınlanıyor.

“Televizyon eleştirmenlerine rakip geliyor; bu kez gerçek izleyici konuşacak!”

"Hangi program hakkında kim, ne düşünüyor? Dizilerde hangi oyuncu, karakter neden çok seviliyor? Türk izleyicisi hangi sahnede ağlıyor, hangisinde gülüyor? Hangi haber onu heyecanlandırıyor?" Gözüm Üstünde, işte tam da bu sorulara yanıt verecek. Programda ailelerden, arkadaşlardan, çiftlerden oluşan Türkiye’nin her kesiminden 12 ayrı hane, TV kanallarını izleyecek ve programlar, diziler, haberler üstüne her görüşü temsil eden yorumlar yapacak. Onlar oturma odalarında izledikleri üzerine konuşurken, Türkiye’nin de sesi olacak.

BUNLARI DA SEVERSİN

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER