Türk yapımları artık Netflix'te!

Türk yapımları artık Netflix'te!
2016'nın Ocak ayında Türkiye pazarına giren Netflix dizi listesine Türk yapımlarını ekledi.

Netflix Türk dizileri arşivine; Kış Güneşi, Winter Sun olarak; Oyunbozan, Black Heart ismi ile; Hatırla Gönül, Gonul ismi ile;  Can't Run From Love ismi ile dahil oldu. Ezel, Gönülçelen, Kurt Seyif ve Şura, Kiraz Mevsimi, Aşk Yeniden, Filinta, Suskunlar, Kehribar gibi yayını bitmiş işler dışında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Diriliş, Yeter, Kertenkele ve Kırgın Çiçekler gibi halen yayını devam eden diziler de platformun listesinde yer alıyor.

Netflix'te yer alan yapımlar bunlarla da sınırlı değil üstelik. 1991 yılında Salih Memecan'ın Sabah Gazetesine çizdiği daha sonrasında TRT'de çocuk programı olarak yayınlanan Sizinkiler'in Limon ve Zeytin'i de Limon and Oli ismiyle ve internet fenomeni olan Leyla ile Mecnun da Netflix'in arşivine kattığı diziler arasında yerini aldı.

20 Eylül 2016 itibarıyla toplamda 32 Türk dizisi Netflix kütüphanesinde yerini aldı. Dünya devi online seç izle platformunun yaklaşık bir yıldır ülkemizden içerik aldığını biliyoruz. Bu sayının ay sonuna kadar 50'yi bulması bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER