Downton Abbey'in yapımcısından yeni dizi geliyor: Stuxnet

Downton Abbey'in yapımcısından yeni dizi geliyor: Stuxnet
Son dönemin en popüler ve başarılı İngiliz dizilerinden olan Downton Abbey'in yapımcısı Carnival Films'ten yeni bir dizi daha geliyor.

İsmi şimdilik Stuxnet olarak belirlenen dizi, Alex Gibney'in hazırladığı ve Temmuz ayında gösterime giren belgesel Zero Days'in dizi uyarlaması olcak. Yazarlığını Gibney ile birlikte Stephen Schiff yapacağı projenin yönetmeni ve yapımcılarından biri ise Marc Shmuger oldu.

Dizi ilk sezonuyla birlikte Batı tarafından Orta Doğu'daki nükleer tesisleri etkisiz hale getirmek için üretilen ve kendi kendini yenileme özelliğine sahip olan bir virüsün yazılmasıyla birlikte neler yaşanacağını işleyecek. Virüs istenilen hedeflerin dışına da yayılmaya başlayınca ortalık da haliyle karışmaya başlayacak.

Carnival Films'ten Nigel Marchant, David O’Donoghue ve Gareth Neame de projede yapımcı olarak görev alacak olan isimler arasındalar. Stuxnet'in dağıtımcılığını ise NBCUniversal International Distribution üstlenmiş durumda.

ITV kanalında yayınlanan dönem dizisi Downton Abbey, son sezonuyla 10 Emmy adaylığı kazanmış, yayın hayatı boyunca 13 Emmy ödülü ile birlikte 3 Altın Küre ve 1 BAFTA ödülü toplamıştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER