Yeni yarışma formatı "Para Odası" yurt dışı satış rekoruna koştu!

Yeni yarışma formatı
-- ÖZEL HABER--

Kanal D'de yayınlanmaya başlayan yeni yarışma formatı "Para Odası" yüzde yüz yerli üretim bir format. Format yaratıcısı, Bana Her Şey Yakışır (Kanal D), Alabora (Kanal D), Ahmet Çakar'la Şansa Bak (Fox Tv), Elimin Lezzeti (Star TV), Cevap Soruda (TRT) ve Joker (TRT) formatlarının da yaratıcısı olan. Ruyhan Duralı'ya ait..

Para Odası dünya pazarına bu yıl Nisan ayında düzenlenen Miptv'de sunuldu. Türkiye'de yayına girmeden önce İspanya, Nijerya, Sırbistan, Arnavutluk, Vietnam ve Yunanistan'a satıldı. Yurt dışı distribütörlüğünü Global Agency'nin üstlendiği format Yunanistan'la tam 220 bölümlük rekor bir anlaşmaya imza attı. Format Yunanistan'da 1 yıl boyunca her gün haber öncesi yayınlanacak. Nijerya da 104 bölümlük anlaşma yapıldı. 

Dün akşam ikinci bölümü yayınlanan Para Odası, Tamer Karadağlı’nın sunduğu yarışmanın konsepti şöyle: 3 yarışmacı ve onların aileleri stüdyoda iki ayrı yerde tutuluyor. Aileler, bütün bir yarışma boyunca stüdyoda yaşananlardan habersiz. Yarışmacılar sorulara doğru cevap ya da doğruya en yakın cevabı vererek kazandıkları para ödülüne ulaşmak için ayrı bir stüdyoda tutulan ailelerinin yardımına ihtiyaç duyuyorlar. Ailelerin önünde 5 adet buton var ve bunlardan bir tanesinde yarışmacının kazandığı ödül gizli. Yarışmada 50 bin, 100 bin ve 250bin lira değerinde toplam 7 soruya cevap veriyorlar. Hangi butonda kaç lira olduğunu bilmeyen aileler ise tahmin ederek en yüksek ikramiyeyi bulmaya çalışıyorlar. Soru-cevap kısmında en yüksek para ödülünü kazanan yarışmacı ile de final oynanıyor.

İkinci bölümüyle dün akşam ekrana gelen Para Odası; Total'de; 1.21 izlenme oranı 4.70 share, AB'de; 1.16 reyting 4.90 share ve 20+ABC'de ise; 0.98 izlenme oranı ile 3.82 share alarak geceyi tamamladı.
Yasal Uyarı: Bu sitede yayınlanan içerikler 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar www.ranini.tv'den yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER