Franz Ferdinand Suikastı, 24'ün Belgesel Kuşağı'nda!

Franz Ferdinand Suikastı, 24'ün Belgesel Kuşağı'nda!
Adı: Meşhur Suikastlar (Infamous Assassinations)
Konu: Franz Ferdinand Suikastı 
Tarih: 9 Temmuz 2016 Cumartesi
Saat: 21:15

MEŞHUR SUİKASTLAR”

“Infamous Assassinations”

24 TV yakın tarihe ışık tutan, nefes kesen bir belgesel serisine daha ev sahipliği yapıyor.

Siyasi, bilimsel, felsefi ve birçok alanda, çalışmaları ile öncü olmuş, kitlelere liderlik etmiş isimlerin hayatlarını suikast sonucu kaybetmelerinin kan donduran detayları ’24 TV Belgesel Kuşağı’nda yer alıyor. Tamamı 22 bölümden oluşan ‘Meşhur Suikastlar’ belgeseli, heyecan yüklü, sürükleyici ve merak uyandırıyor.

KAN DONDURAN DETAYLARI İLE TARİHİN GİDİŞATINI DEĞİŞTİREN SUİKASTLARA TANIK OLMAYA HAZIR MISINIZ?

20. YÜZYILIN EN DERİN VE KARANLIK SUİKASTLARI

Tarihin akışını değiştiren suikastların belgeseli ‘Meşhur Suikastlar serisinde, John F. Kennedy suikastından Mahatma Gandhi’ye, John Lennon cinayetinden Hitler’in bir numaralı adamının bombalanmasına kadar en acımasız suikastlar anlatılıyor. BBC yapımı belgesel serisi tarihin akışını değiştirmiş bu önemli olayları bir kamera uzağınıza taşıyor.

Siyasetçilerden asillere, gerilla liderlerinden gazetecilere her biri farklı sebeplerle hedef haline gelmiş bu tarihi kişiliklerin hayatlarına derin güçler ve soğukkanlı suikastçılar tarafından son verildi.

On Altıncı Bölüm:

FRANZ FERDINAND SUİKASTI
Tarih: 28 Haziran 1914
Yer: Saraybosna

Üstü açık bir araba yanlış tarafa döndü, şoförü dar bir sokakta geri dönmeye çalıştı. Sonraki birkaç dakika içinde olacaklar milyonlarca insanın hayatına mal olacaktı. Aniden genç bir adam ortaya çıktı, tabancasını kaldırdı ve iki el ateş etti. Hedefi Avrupa’nın en eski İmparatorluklarından biri olan Avusturya –Macaristan İmparatorluğu tahtının varisi Franz Ferdinand idi. Ancak silik bir öğrenci olan Sırp Gavrilo Princip’in küçük bir Balkan kasabasındaki suikast girişimi dünyayı en ölümcül savaşlarından birine taşıyacaktı.

Birçok detayı gizli kalmış cinayetler gün yüzüne çıkıyor ve adım adım sona giden bu yolda Meşhur Suikastlar, “Franz Ferdinand” bölümüyle 9 Temmuz Cumartesi 21:15’te 24 TV’de.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER