‘TRT Ev Sineması’ kuşağında bu hafta; ‘Ya Nasip Ya Kısmet’ filmi ekranlara geliyor!

‘TRT Ev Sineması’ kuşağında bu hafta; ‘Ya Nasip Ya Kısmet’ filmi ekranlara geliyor!
Komedi/Dram türündeki "Ya Nasip Ya Kısmet" 2 Haziran Perşembe gecesiTRT 1 ekranlarında!

TRT'nin Türk Sineması’na yeni soluk getiren "TRT Ev Sineması" kuşağı tüm hızıyla devam ediyor. Perşembe gecelerinin ‘Aile Keyfi’ olan ‘TRT Ev Sineması’ kuşağında bu Perşembe gecesi komedi/dram türündeki "Ya Nasip, Ya Kısmet" filmi izleyici ile buluşuyor.

2 Haziran Perşembe, saat 20.00'de TRT 1’de ekranlara gelecek olan ‘Ya Nasip Ya Kısmet” filmi, küçük bir kasabada kendi halinde şerbet satarak yaşayan Ahmet’in hikayesini konu alıyor. Gökmen Tosun’un yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Hasan Kaçan, Erdem Akakçe, Turgay Tanülkü gibi isimler oluşturuyor.

Film, Anadolu’nun sıcaklık ve kuraklığın hakim olduğu ücra bir kasabasında, yaşadığı aile trajedisinden sonra kendini maddiyatın gücüyle avutmaya çalışan Ahmet ve hırslı yeğeni Yiğit’in hikayesini konu alıyor.

Filmde, bir yandan işlerini büyütmek için her şeyi yapan, bir yandan da Aysel’i elde etme hırsı yüzünden kasabanın huzurunu kaçıran Yiğit ve Yiğit ile anlaşamayan kasaba halkı arasındaki ilişki ele alınıyor. Yiğit, yalnızlığın ve ihtiyaç duyduğu sevgiyi görememenin hırçınlığıyla, hem amcası Ahmet’e hem de eski arkadaşı Mustafa’ya zarar vermek için uğraşırken, kasabanın sakin hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler dikkat çekiyor. Her şey bir gece Ahmet’in gördüğü gizemli bir rüya ve bu rüyanın ardından yaşadıklarıyla değişiyor. Ancak hem hırslarında ısrarcı olan Yiğit için, hem de maddiyata aile ilişkilerinden daha çok önem veren Ahmet için hatalarını telafi etmek o kadar kolay olmayacaktır.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER