Wall Street, Netflix’in uluslararası büyümesi konusunda endişeli

Wall Street, Netflix’in uluslararası büyümesi konusunda endişeli
Wall Street şimdiye kadar Netflix'in hisse değerleri bağlamındaki gelişmesini dünya çapında elde ettiği kullanıcı sayısı üzerinden değerlendiriyordu. Ancak bugün farklı bir endişe gün yüzüne çıktı.

Netflix'in CEO'su Reed Hastings'in açıklamalarına göre online mecra 2016 yılının ikinci çeyreğinde Amerika dışında iki milyon yeni kullanıcı elde etmeyi planlıyor. Bahsi geçen bu rakam Wall Street uzmanlarına göre Netflix'in ivme kaybettiğini gösteriyor. Çünkü seç-izle platformu geçtiğimiz sene aynı dönemde vaad ettiğinden daha fazla yeni kullanıcıya ulaşmayı başarmıştı. 

Hastings, Netflix'in global bir şirket olmayı öğrenmeye çalıştığını, Dünya genelinde hizmet vermenin önemli bir adım olduğunu, bahsi geçen rakamların aslında görünenden çok daha iyi olduğunu dile getirdi. Sadece İngilizce içerik sunmadıklarını, yerel koşullara uygun yapımlar için çalıştıklarını ve bunun da ileride şirkete olumlu bir şekilde yansıyacağını bildiklerini söyledi.

Televizyonun geleceğinin internet yayıncılığı olduğunu fark eden diğer mecraların da bu alana yatırım yapmasını, en iyi orijinal içerikleri üretmeye uğraşmasını doğal karşıladıklarını ancak kendilerinin onlara nazaran farklı hizmetler de sunduklarını açıkladı. Bunun içinde hem kendi ürettikleri işleri hem de varolan başarılı yapımları bir arada izleyiciye sunmalarını örnek gösterdi. Bunun yanında tek bir milette yönelik çalışmadıklarını, artılarının farklı dillerde de yapım üretmek olduğunu dile getirdi.

Netflix, ocak ayından itibaren Türkiye'de de hizmet vermeye başladı. Var olan içeriklere Türkçe altyazı ve dublaj seçenekleri zamanla gelmeye devam ediyor. Netflix'te henüz Türk yapımları yer almazken, Türkçe yapım üretme üzerine bir çalışmaları da bulunmuyor. Bahsi geçen tüm bu etmenlerin Netflix'in büyümesini ne şekilde etkileyeceğini zaman gösterecek.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER