11.22.63, Dizimax Sci-Fi'de başlıyor

11.22.63, Dizimax Sci-Fi'de başlıyor
Dizimax Sci-Fi'de 7 Mart'ta yayımlanacak olan dizi 11.22.63, zaman portalıyla John F. Kennedy öldürülmeden önceki günlere ışınlanan bir adamın başından geçen ilginç olayları anlatıyor.

22 Kasım 1963'te Dallas'ta Amerika Birleşik Devletleri Başkanı John F. Kennedy şüpheli bir suikaste kurban gitti. Sadece ABD değil, tüm dünyanın kaderi o tarihten itibaren değişti. Peki ya o tarihin biraz öncesine gidip her şeyi değiştirme, en azından Kennedy'nin ölümüne engel olma şansınız olsaydı? İşte kahramanımız Jake Epping'in eline bu fırsat geçiyor.

Jake günümüzde bir İngilizce öğretmeni. İş ve özel hayatından bezmiş, mutsuzluğa yuvarlanmış bir adam. Bir gün kendisine bir şans, daha doğrusu görev sunuluyor. İsterse bir zaman portalı aracılığıyla 1960'ların başına ışınlanacak ve Başkan Kennedy'nin ölümüne engel olacak. Jake yıllarca sürmesi muhtemel görevi biraz tereddütle de olsa kabul ediyor. Geçmişe gitmek kısa süre sonra onun için her anlamda zihin açıcı bir yolculuğa dönüşüyor. Bir yandan çok güzel bir kadına aşık olurken, diğer yandan da Kenndy suikastına giden yolu tıkamaya çalışıuyor.

Stephen King yazdı, J.J. Abrams uyarladı

11.22.63'ün arkasında iyi büyük beyin yatıyır. Bunlardan ilki korku/gerilim romanlarından tanıdığımız usta yazar Stephen King. Yazarın yeni romanlarından biri olan 11.22.63 de diğerleri gibi kısa sürede çok satanlar raflarında yerini almış. Çok geçmeden de J.J.Abrams'ın dikkatini çekmiş. Abrams'ın kitabın haklarını satın almasıysa çok uzun sürmemiş.

Dokuz bölümlük bir mini dizi olarak kotarılan 11.22.63 oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken bir proje. Başroldeki James Franco artık Hollywood'un önemli yıldızlatından biri. Chris Cooper, George MacKay, Sarah Gadon, Josh Duhamel, Cherry Jones, Lucy Fry, Daniel Webber, T.R.Knight da yan rollerdeki tanınmış simalar.

Kahramanımız Jake Epping tarihi değiştirebilecek mi, 7 Mart'tan itibaren Dizimax Sci-Fi'de hep beraber göreceğiz. Yeni bölümler pazartesi günleri 23.00'te ekrana gelecek. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER