Kanal D'den, Beyaz Show ve Ayşe Öğretmen açıklaması

Kanal D'den, Beyaz Show ve Ayşe Öğretmen açıklaması
Beyaz Show'un dün gece (8 Ocak) ekrana gelen bölümünde Diyarbakır’dan telefonla bağlanan Ayşe Çelik isimli bir öğretmenin sözleri sosyal medyada da en çok konuşulanlar listesinde ilk sıraya yükseldi. Kanal D ekranında kesintisiz 20 yıldır programını sürdüren Beyazıt Öztürk’ün konuları bu hafta; Murat Dalkılıç, Gürkan Uygun, Tolgahan Sayışman, Tuvana Türkay ve Ibrahim Yattara oldu.

Ancak programa damgasını vuran olay bir canlı telefon bağlantısı oldu. Yayına konuk olarak, Diyarbakır'da öğretmenlik yaptığını söyleyen Ayşe Çelik alındı. Çelik, herkesi Diyarbakır'da yaşanan olaylara sessiz kalmamaya davet etti. Ayşe öğretmeni önce sessizce dinleyen Beyazıt Öztürk sonra Ayşe Öğretmen için stüdyodan alkış aldı. Ve Beyazıt Öztürk, konuşmasını "barış dilekleri" ile bitirdi. Beyazıt Öztürk hakkında, yayın esnasından itibaren başlayarak sosyal medya ve bazı mecralarda alehte haberler çıkmaya başladı.

İşte o bağlantı anının videosu:Bu konuyla ilgili olarak Kanal D yönetimi bu gün, Beyazıt Öztürk'ü de kapsayan bir açıklama yayınladı ve bağlantının provakasyon olduğunu belirtti.. Ayrıca Kanal D'nin, cumartesi tüm gün boyunca Twitter hesabından bu açıklama dışında hiçbir gönderim yapmaması da dikkat çekiciydi.

İşte o açıklama;

08.01.2016 tarihli Beyaz Show Programı’nda gerçekleştirilen bir telefon bağlantısına dair yaşananları kamuoyuyla paylaşma lüzumu hissettik.

Beyazıt Öztürk, 20 yıldır Kanal D ekranında herkesin çok yakından bildiği, eğlence içerikli show programı yapmaktadır. Dün gece yayından sonra, yaptığımız araştırma sonucunda elde ettiğimiz bilgiler aşağıdaki gibidir;

Kendisini Ayşe Çelik Öğretmen olarak tanıtan kişi, konuklara “ünlü olmadan önce yaptığınız ve şimdi özlediğiniz neler var”, “hayranlarınızla başınıza gelen en tuhaf şey nedir”, “kendinizi eleştirirseniz neyinizi eleştirirsiniz” sorularını sormak istediğini aktarmıştır. Ardından cep telefonundan yayına bağlanmıştır. Yayında bambaşka konuları dile getirmiş ve sonrasında da sosyal medyada gündem oluşturmuştur.

Beyazıt Öztürk, istisnasız bu ülkede herkesin sevdiği, programında asla siyasete yer vermeyen, toplumun her kesimini kucaklayan tarzına rağmen böylesi bir provakasyonun içine çekilmeye çalışılmıştır. 23 yıllık yayın tarihinde ülkemizin değerlerine ve menfaatlerine bakışı çok belirgin olup, terörün her türlüsüne karşı Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü ilke edinmiş Kanal D olarak hem böylesi bir provokasyonun hedefi olmanın hem de akla hayale gelmeyecek senaryolarla yıpratılma gayretinin üzülerek farkındayız. Doğan TV ve Kanal D ilk günden bugüne devletin yanında yer almıştır.

Altını çizerek bir kez daha belirtmek isteriz ki hiçbir suistimal ve iftira çizgimizi ve duruşumuzu değiştirmeyecektir. İyi niyetle bakan gözlerin hemen fark edebileceği bu provokasyona karşı Kanal D Yönetimi söz konusu kişiye dair tüm hukuki süreçleri işletecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığının açıklaması aşağıda yer almaktadır;

MEB'den "Operasyonları Eleştiren Öğretmen" haberine ilişkin açıklama - Bakanlık yetkilileri, bir televizyon programına telefonla bağlanarak öğretmen olduğunu söyleyen ve Doğu'daki terör operasyonlarını eleştiren kişinin öğretmen olmadığını bildirdi.

ANKARA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri, bir televizyon programına telefonla bağlanarak öğretmen olduğunu söyleyen ve Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'da devam eden terör operasyonlarını eleştiren kişinin öğretmen olmadığını açıkladı.

MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği yetkilileri, bir televizyon programına katılarak öğretmen olduğunu iddia eden A.Ç. adlı kişinin araştırıldığını, bu isimde MEB’de görevli 3 öğretmen bulunduğunun tespit edildiğini belirtti. Bu 3 öğretmenle de birebir görüşüldüğünü ifade eden yetkililer, 3 öğretmenin de durumdan rahatsızlık duyduklarını belirterek böyle bir programa bağlanmadıklarını söylediklerini aktardı.

Bakanlık yetkilileri, televizyon programında açıklama yapan kişinin Milli Eğitim Bakanlığı ile hiçbir bağlantısının bulunmadığının tespit edildiğini kaydetti.

BUNLARI DA SEVERSİN

DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 5
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 4
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 2
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 3
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 23
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 2
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 22
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER