MİNİ DİZİ | Seddülbahir 32 Saat, TRT1'de başlıyor!

MİNİ DİZİ | Seddülbahir 32 Saat, TRT1'de başlıyor!
TRT’nin iddialı projelerinden “Seddülbahir 32 saat” dizisi 14 Ocak Perşembe akşamı saat 20.00’de başlıyor. Sadece dört bölüm sürecek dizi, gerek oyuncu kadrosuyla gerekse prodüksiyonuyla göze çarpıyor.

Çanakkale savaşlarında Seddülbahir cephesindeki ilk 32 saatlik mücadeleyi anlatan Seddülbahir 32 Saat her Perşembe TRT1 ekranlarında yayınlanacak. İbrahim Çelikkol, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Dolunay Soysert, İlker Aksum, Gülsüm Ali İlhan, Deniz Celiloğlu, Timur Ölkebaş, Ahmet Mekin ve Okan Yalabık gibi birçok ünlü oyuncunun rol aldığı dizinin yapımını Okur Film üstleniyor.

Çanakkale’de 5 ayrı lokasyonda kurulan film setinde çok sayıda figuran görev aldı. 750 adet kostüm dikildi, 750 adet silah ve 16 adet top yapıldı. Tabya ve siperlerin yeniden tasarlandığı yapım süreci ise yaklaşık 8 ay sürdü. Çekimleri 4 ayda tamamlanan dizinin yönetmenliğini Yasin Uslu yaptı. Senaryosunu Funda Çetin’in yazdığı“Seddülbahir 32 saat” dizisinin müzikleri ise Yıldıray Gürgen imzasını taşıyor.

Çanakkale kara savaşlarının başladığı ilk gün olan 25 Nisan sabahı, Binbaşı Mahmut Sabri komutasındaki 1050  Mehmetçik kendisinden kat be kat üstün düşman birliklerine karşı 32 saat hiçbir yardım ve destek almadan direndi Seddülbahir’de. Ve düşmanın ilerlemesini durdurdu. İşte “ Seddülbahir 32 saat” dizisi bu kahramanların hikayesini anlatıyor.

Seddülbahir 32 Saat 14 Ocak'tan itibaren sadece dört bölüm olarak her Perşembe TRT1'de.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER