Racing Extinction, TLC'de ekrana geliyor

Racing Extinction, TLC'de ekrana geliyor
Bilim adamlarının tahminine göre yüzyılın sonuna kadar insanların ayak izi dünyadaki türlerin yarısının kaybolmasına neden olacak. Dinazorların sonu olan olan beşinci toplu soy tüketiminden sonra gezegenin tarihinde ki altıncı toplu tüketimine girdiğimiz düşünülüyor.

Şu anki dönemin Antrhopocene veya “insan çağı” olarak belirlenmesinin nedeni insanlığın gezegendeki doğal çevresine ve hayvanların yaşamlarına dehşet verici değişikliklere neden olması. Yine de bu değişikliği sadece biz durdurabiliriz.

Academy Award® ödüllü The Cove filminin yapımcı ekibi, Okyanus Koruma Derneği (The Oceanic Preservation Society – OPS) çığır açan yeni belgesel Racing Extinction ile ekrana geri dönüyorlar. OPS grubuna eşlik eden yenilikçiler yaşamlarının sonuna gelmiş binlerce türe ses getirmeye çalışıyorlar.

Hareketli ve çoşkulu eylemciler, nesli tükenmekte olan vahşi türlere karşı olan iki büyük tehditleri su üzerine çıkarmaya çalışıyorlar. İlk tehdit uluslararası vahşi hayvan ticareti sayesinde milyonlarca sene türü varolan hayvanların yok oluyorlar.

Diğeri ise tam gözümüzün önünde saklanıyor. Varolan hayvan dünaları ile karşılaştırılamayan karbon emisyon değerleri ve asidike olmuş okyanusların gizli dünyası. Benzin ve gaz firmalarının görmemizi istemedikleri bu dünya, en gelişmiş fotoğraflama teknolojileri ile göz önüne sergileniyor. 

Racing Extinction belgeseli 27 Aralık Pazar günü saat 23.30'da TLC ekranlarında olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER