Caner Şahin: Selo, güçlü çatışmalar barındıran ve oynamak için çok cezbedici bir rol

Caner Şahin: Selo, güçlü çatışmalar barındıran ve oynamak için çok cezbedici bir rol
Skala Yapım ve DNZ Film imzalı, başrollerini Özcan Deniz ve İrem Helvacıoğlu paylaştığı Seni Çok Bekledim Cuma akşamı Star Tv'de izleyici ile buluşacak. 

Dizi, depremde dağılmış bir aile, kendini kaybetmiş, hayata tutunmakta zorlanan bir adam ve aşka kapılarını kapatmış yaralı bir kadının birbirlerinin hayatlarını değiştirmesinin hikayesini anlatıyor. 

İddialı oyuncu kadrosu ile de konuşulan dizide Selahattin karakterini Caner Şahin canlandırıyor. Genç oyuncu karakterini ve diziyi anlattı.•  Yeni diziniz hayırlı olsun, Seni Çok Bekledim projesi ile buluşmanız nasıl gerçekleşti?
Çok teşekkür ederim. Aslında uzun zaman önce gerçekleşti. Mart ayı gibi Özcan Deniz görüşmeye çağırdı. O sıralar başka projeler de vardı gündemde ama Özcan Abi hikâyeyi ve karakteri öyle bir anlattı ki hemen bu projede yer almak istedim.
 
•  Senaryoda sizi etkileyen ne oldu?
Etkileyici ve çok yönlü bir hikayesi olmasının yanı sıra uzunca süre üzerine çalışıldığı belli bir hikâye. Belli ki Özcan Abi titizlikle çalışmış üstünde hikâyenin, çok zaman sonraları gideceği yerleri bile anlattı. Bunun az bulunur ve kıymetli olduğunu düşünüyorum. Bir diğer önemli nokta da karakterlerin canlı olması. Karakterlerin hiçbiri kâğıt üstünde kalmıyor, hepsi canlı ve hepsine özenilmiş. Ve tabii en önemlisi oynayacağım karakter yani Selo, çok güçlü çatışmalar barındıran ve oynamak için çok cezbedici bir roldü.
 
•  Karakterinizi anlatır mısınız? Nasıl bir karakter canlandırdığınız?
-1992 Erzincan depreminde henüz doğmuşken annesini babasını kaybetmiş, enkazda onu sağ bulan kişi onu evlat edinmiş ve o ailede büyümüş. O aile onu kendi evlatlarından ayırmamışlar. Zor bir geçmişe sahip ama bir noktadan hayata tutunabilmeyi başarmış, gün gelmiş hayatının aşkı Zahide ile karşılaşmış, evlenmişler, bir de çocukları var. Çocuğunun adını Umut koymuş, bu bile birçok bilgi veriyor Selo hakkında. Geçmişin acılarını üzerinde taşısa da Zahide’siyle ve oğlu Umut’la küçücük yuvalarında mutlu ve geleceğe umutla bakan bir karakter Selo. Şükretmeyi, yetinmeyi bilen hayatında olmayanların peşinde koşmaktansa olanların kıymetini bilip ona göre yaşayan, çok olanda gözü olmayan bir karakter. Ama tabii işler karışacak.
 
•  Dizide entrika, gizem ve sırlar var. İzleyiciyi bu dizide başka neler bekliyor? Dizinin ekrandaki diğer hikayelerden farkı ne?
Neler beklemiyor ki? Nelerin ortaya çıkacağını söyleyemem tabii ama şöyle anlatayım: Dizide ses ekibinde çalışan bir arkadaşımızla sohbet ederken hiç senaryo okumadan işini yaptığını, böyle çalışmanın onu daha motive ettiğini söyledi. Yani diziyi seyreder gibi sahneler çekildikçe hikâyeyi adım adım sette öğreniyor. Her görüştüğümüzde hikaye ilerledikçe daha da  şaşırıyor ve merak ediyor arkadaş o kadarını söyleyeyim.


 
•  Set nasıl gidiyor? 
Şu an bu soruyu cevaplarken tahtaya vurdum. Çok güzel bir ekip çok keyifli çalışıyoruz ve herkes işini en iyi şekilde yapmanın derdinde. Hepimiz hikâyeyi seyirciye mümkün olduğunca etkili aktarabilmek için kenetlenmiş durumdayız.
 
•  Sporla da ilgileniyor musunuz?  Başka ilgi alanlarınız var mı?
Boks yapıyorum bir süredir spor olarak.
 
•  Genç bir oyuncu olarak bu işi profesyonel olarak   yapmak isteyen gençlere tavsiyeleriniz var mı?
“Yapmakta ısrar ettiğimiz şey giderek kolaylaşır, işin doğası değiştiğinden değil, bizim yapma yeteneğimiz geliştiğinden.”
Ralph Waldo Emerson
 
•  Son zamanlarda dijital dünyada bir sürü yeni dizi yayınlanmaya başladı. Siz, dijitalde yayınlanan bir dizide rol almak ister misiniz?
Tabii, çok isterim.
 
•  Takip ettiğiniz yabancı dizi var mı Varsa hangileri? Kendinize rol model olarak aldığınız bir yabancı oyuncu var mı? 
Son olarak Succession’u seyrettim ve çok beğendim, yeni sezonunu bekliyorum. Erkek oyuncu olarak Daniel-Day Lewis, kadın oyuncu olarak ise Cate Blanchett’ı çok beğeniyorum. Hatta ikisini evlendirip dünyaya bir sürü yetenekli çocuk getirsinler gibi garip fikirlerim var. Her şey oyunculuk sanatı için.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER