Tutunamayanlar dizisinin oyuncuları 3 soruda karakterlerini anlattı!

Tutunamayanlar dizisinin oyuncuları 3 soruda karakterlerini anlattı!
TRT 1, Türk televizyon tarihine geçen Leyla ile Mecnun efsanesinden sonra yeni bir absürt komedi dizisini daha ekrana getirmeye hazırlanıyor. 7 Ocak Salı günü saat: 20:00'de izleyici karşısına çıkacak dizi, hem absürtlüğü ile hem de diyaloglarıyla çok güldürecek. Yapımcılığını İstanbul Medya Akademisi ve Neden Film’in üstlendiği, senaryosunu Mustafa Karataş ve Osman Nail Doğan’ın kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda ise Osman Nail Doğan ve Murad Zaloğlu’nun oturduğu Tutunamayanlar’ın oyuncuları karakterlerini anlattı.Doğu Demirkol
 
1.Tutunamayanlar sizin için ne anlam ifade ediyor? Hayat verdiğiniz Tarık’ın en absürt özelliği nedir?
Öyle absürt özellikleri yok. Son derece sıradan bir karakter. Başarısız ve bundan rahatsız değil. Hayatın olağan akışı gereği zaten normalde başarısız olunur diye düşünen Tarık’ın İrem'le karşılaştıktan sonra kanıksamış olduğu bu hayat tarzından nasıl vazgeçtiğini izliyoruz zaten dizide.
 
2. Sizin hayata “tutunma” hikayeniz nasıl gelişti? Tutunamadığınızı hissettiğiniz zamanlar oldu mu?
Yetenek Sizsiniz’de yuhlandığım performans galiba en çok tutunamadığımı hissettiğim an olabilir.
 
3. Bugüne kadar aldığınız en kötü ve en iyi ilham neydi?
Kötü ilham hatırlamıyorum ama aldığım en mantıklı ilhamı Zafer adında bir arkadaşımdan aldım. Yetenek Sizsiniz’de yuhlandığımda acaba mezun olduğum bilgisayar mühendisliğine mi dönsem diye düşünürken Zafer dedi ki şu an yükselmek için mükemmel bir noktadasın, bütün ülkenin gözü önünde yuhlandın, zemindesin, artık ne yaparsan yap bundan daha da inemezsin. Şimdi artık yükselmeye mahkumsun diyerek bana hayatımın ilhamını vermişti. Kendisine buradan selamlar gardaşıma...


 
Ece Çeşmioğlu
 
1. Sizce izleyenler Tutunamayanlar’da ve karakteriniz İrem’de neler bulacak?
İşimiz diye söylemiyorum ama bence gerçekten çok komik. Özellikle karakterleri tanıdıkça sevecek ve baya gülecekler. Eğlenceli, rengarenk ve yenilse bile deneyen bir kız İrem. İrem’de kendisini görecek, her şeye rağmen kendi ayakları üstünde durmaya çalışan çok kadın var ülkemizde.
 
2. Hayata “tutunmak” için bir sırrınız var mı? Motivasyon kaynağınız?
Çalışmak en büyük motivasyon kaynağım. İşimle ilgili kendimi geliştirecek bir şeyler yapmak. Spor yapmak, gezmek, yeni ülkeleri keşfetmek...
 
3. Çok iyi olduğunu düşündüğünüz ama aslında kötü olan bir fikriniz/tecrübeniz oldu mu?
Oldu tabi. Olmalı da zaten. Kötü tecrübeler iyiye, doğruya daha çabuk ulaştırıyor sanki.


 
Zafer Algöz
 
1. İzleyiciler neden absürt komediyi tercih eder sizce? Tutunamayanlar ne kadar absürt bir dizi?
İzleyiciler genelde absürt değil diğer komedi türlerini severler. İnsanlar hayatta kendilerini güldürecek olan televizyon dizisi ya da filmleri seyrettiklerinde mutluluk duyarlar. Türkiye’de ne yazık ki komedi dizisi yapmak anlamında çok çok başarılı örnekler olmadığı belli. Bu yüzden televizyonda dram ağırlıklı diziler oluyor. Sinema filmlerinde ise konular genelde birbirinin aynı. Birisi iyi bir şey yaparsa ya serisi gelir ya da hep onun taklitleri yapılır. Özgün bir komedi bulmak ne yazık ki zor.
 
2. Kimdir bu İlham Perisi?
İlham perisi binlerce yıllık bir geçmişi olan, Antik Roma çağında  yaşamış bir peri. Dizide ki en absürt karakter. Böylece zamanın çok çok gerisine giderek yaşamış olan karakterleri göstermesi acısından önemli bir figür. Bende oynarken çok zevk aldım umuyorum ki seyircide izlediğinde hoşuna gider.
 
3. Etrafınızdakilere veya kendinize ilham olur musunuz? Tavsiyelerde bulunur musunuz?
İlham vermek demeyelim de fikir vermek anlamında düşünecek olursa daha çok sanatsal anlamda yeteneği olanlara tavsiyelerde bulunmayı severim. Başarılı bir ressam olabilir, başarılı bir şarkıcı olabilir hatta başarılı bir işletme sahibi de olabilir. Kendimle ilgili olan durumlarda ise ilk düşündüğüm hissettiğim ne ise o genelde hep doğru çıkar.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER