RaniniTV Ekspres: 15 Soruda Ozan Dağgez

RaniniTV Ekspres: 15 Soruda Ozan Dağgez
Afili Aşk dizisinin sevilen karakteri Samet’e hayat veren Ozan Dağgez, 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Maltepe Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünden mezun olan oyuncu Amerika’daki Castro Valley School ve Müjdat Gezen Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitiminin ardından 2003 yılında Hayat Bilgisi dizisiyle izleyici karşısına çıktı. Alın Yazım, Kapadokya Düşleri, Talih Kuşu, Aşk Yeniden, Sana Mecburum, Sağır Oda, Kızlar Yurdu, Şifre ve Halka gibi yapımlarda rol alan Dağgez, RaniniTv için sorularımızı yanıtladı..


 
1- Son projenizde canlandırdığınız karakteri özetleyecek beş anahtar kelime.
 İyi kalpli, dürüst, saf, vicdanlı, yapıcı.
 
2- Canlandırdığınız karakterin tek bir özelliğine sahip olacaksınız; hangisini seçerdiniz?
Vicdan'ı seçerdim çünkü içinde hepsini barındırıyor. Vicdanlı bir insan dürüst, iyi bir insan olur bence.
 
3- Oynadığınız diziyi / filmi veya tiyatro oyununu bir yemek, canlandırdığınız karakteri de malzemelerden biri olarak düşünecek olursanız; diziyi, filmi ya da tiyatro oyununu hangi yemeğe benzetirsiniz ve karakteriniz olmasa hangi malzeme eksik olurdu?
Oynadığım diziyi içinde birçok tatlar ve baharatlar bulunduran bir Hint yemeğine benzetiyorum. Karakterim olmasaydı körisiz bir Hint yemeği olurdu.
 
4- İlk audition’ınızı hatırlıyor musunuz; nasıl geçmişti?
İlk audition'ım 2005 senesinde Show TV için Şifre adlı bir diziydi.Ve ilk audition'ınımda rolü almıştım.O dönemde zannettiğim kadar zor olmadığını düşündüm. Ama yanılmışım.
 
5- Bugüne kadar oynarken yaptığınız en komik hata nedir?
Hatırladığım bir anım yok.
 
6-Şu an/son olarak oynadığınız dizide, filmde veya tiyatro oyununda sizin ya da başka bir karakterin söylediği, en sevdiğiniz replik nedir? 
"Samoşum sen düşünme, ben senin yerine düşünürüm" (Afili Aşk/Hülya)
 
7- Bir bölümlüğüne/sahneliğine oynadığınız herhangi bir işteki karakterinizi ekipten başkası canlandıracak. Kimi o rolde görmek isterdiniz? Aynı şekilde siz de başka bir karakteri oynayacaksınız. Hangisini seçerdiniz? (Yaş, cinsiyet vb. etmenleri düşünmeden.) 
Kanal D'de yayınlanmış olan Sana Mecburum adlı dizideki Erol karakterimi Çağlar Ertuğrul'un oynamasını isterdim. Ben de Muhteşem Yüzyıl'da Pargalı İbrahim’i oynamak isterdim.
 
8- Ergenliğinize döndük; sevdiğiniz bir ünlünün fotoğrafını tişörte bastıracaksınız. Bu kim olurdu? (Yerli/yabancı fark etmez.) 
Ergenliğimde Kurt Cobain t-shirtüm vardı. Onun aykırı ve isyankar tavrı hoşuma giderdi.
 
9- Karşınızda zaman makinesi var; hangi dönemde, hangi şehre ışınlanmak isterdiniz?
Bu soru bana Woody Allen'ın Midnight in Paris filmini aklıma getirdi. Paris'te 1920'lerde bir kafede Scott Fitzgerald, Ernest Hemingway, Salvodar Dali gibi isimlerle sohbet etmek enteresan olabilirdi.
 
10- Bugüne kadarki en büyük çılgınlığınız nedir?
Amerika'da eğitim alırken arkadaşlarımla birlikte Arizona turumuzda Büyük Kanyon'u bir günde gezmek. Bir günde gezmeyi sakın denemeyin!!
 
11- Hangi dizileri takip ediyorsunuz ve onları izlerken yanında yemesem olmaz dediğiniz abur cuburlar neler?
Genelde yabancı dizileri tercih ediyorum.Polisiye, gerilim, korku türündeki dizileri seviyorum. Son dönemde ‘Evil’ ‘FBI’ ve ‘ProdigalSon’ dizilerini takip ediyorum. Abur cubur sayılır mı bilmiyorum ama dizi izlerken genelde sütlü yulaf yiyorum. Ben de Samet gibi sütü çok seviyorum. 
 
12- Güne bir kitabın dünyasında başlayacaksınız; öğlen bir dizinin, akşamı da bir filmin dünyasında geçireceksiniz. Hangilerini seçerdiniz? 
Güne ihtişamlı başlayıp, macera ile devam edip, aşk ile bitirmek isterim. Bu yüzden Muhteşem Gatsby kitabının dünyasında başlayıp, polisiye macera dizisi FBI ile devam edip, geceyi de romantik komedi 50 ilk Öpücük filminin dünyasında bitirirdim.
 
13- Oyunculuğun en çekilir ve çekilmez yanları neler? 
Her yeni projede başka hayatların içine dalmak ve her yeni karakterin hislerini ve duygularını çözümlemek bana inanılmaz bir haz veriyor. Çekilmez yanları ise, birçok beklenti ile yeni bir proje başlar ama sen daha ne olduğunu anlayamadan bir bakmışsın reytinge kurban olmuş dizinin final bölümünü çekiyorsun.
 
14- Kapitalizm, feminizm, sosyalizm, elitizm... Hadi, bunların yanına bir tane de siz yepyeni bir “-izm”li kavram ekleyin. 
``Sametizm!’’ Dürüstlüğü, iyi niyeti, saflığı ve vicdanı temsil ediyor.
 
15- Bir sonraki oyuncuya sormam için senden bir soru rica etsem…
Sanat, sanat için midir? Sanat toplum için midir?BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER