AHS Cult: Bana böyle şeylerle gelin
American Horror Story: Cult'ın geçtiğimiz bölümüne ön izleme yaptığımda dizinin yeni sezonunun bekleneni vererek açmadığından ve yavaş bir gelişim gösterdiğinden bahsetmiştim. Dördüncü bölüm de bu gelişimin geleceği açısından ümit vaad eden bir bölüm olmuştu.

Sezonun beşinci bölümüyse sezonun şimdiye kadarki en iyi bölümü olarak beklentimi en azından biraz olsun haklı çıkardı diyebilirim. Bir şeyler bekliyordum ama bir sürü şeyi bir araya tıkacakları da aklımda yoktu.

* Ekibin yeni elemanı

Sezon başladığından beri Kai'nin grubunun üyelerini ve hikayelerini izleme fırsatımız oluyor. Bölümün ilk şaşırtmacası Ivy'nin de grubun içinde çıkmasıydı. Detaylı hikayesini belki ileride öğreniriz ama sanki bir şeyler yerine daha iyi oturmuş oldu. Bu durum da Ally'yi daha önemli hale getirdi tabii ki.

Grubu 'durdurma' yolunda adım atacak kişi -kendisini inandırabilirse- haliyle o olacak.

* Birinci Ölüm

Pozisyonlarını sağlam tutmaya çalışan Kai ve grubu bunun için kendilerine yeni adım olarak Beverly'nin patronunu seçtiler. Üstelik geri durmayıp tüm rahatsız ediciliği gözler önüne sermeyi ihtmal etmediler. AHS'nin bu sezon bir doz daha cesur olmaya başladığını düşünüyorum.

Hatta hikaye bazında kendisini ileri götürüp ölümün görüntülerini halka yaymayı bile tercih ettiler. Her şey elbette Kai'nin seçilmesini garantiye almak için ve işe yaramaya başladığı da gerçek.

* Kai'nin ağabeyi

Terapist Dr. Rudy Vincent'in sağlam pabuç bir insan olmadığı dizinin başından beri aşikardı zaten. Hatta ne zaman bunu deşeriz diye beklediğim oldu. Ivy'nin ardından grubun diğer elemanı olup olmadığını sorgulamadım değil.

Tam olarak vazgeçmiş değilim gerçi ama bölümde Kai'nin kardeşi olduğunu öğrenmemizle payımızı şimdilik aldık sayılır. Vincent'in kurban mı iş birlikçi mi olacağını ise zaman gösterir herhalde.

* İkinci Ölüm

O neydi ya öyle? Baktım, baktım, bir daha baktım desem yalan olmaz. Kendilerinden birini harcamalarında değilim, hatta eğer bu durum açılışsa daha mutlu bile olurum. Ama öyle bir işleyişle sundular ki bir tarafım hayran olmadan diğer tarafım da şaşırmadan edemedi. Bölüm için dün ön izleme yaptığımdan beri aklıma matkap sahnesi geliyor.

Kanal patronuna yaptıkları için acımasızca demiştim ama bu onu da geçti. Devamında neler yapacaklar bir de onu merak ettim.

* Ally gerçeği öğrendi (mi?)

Ivy'nin gruptan olduğunun ortaya çıkmasının bölüm içinde çift açısından yeterli olduğunu düşünmüştüm. Yetmedi, bu kadar şey olmuşken bitmedi ve bu da oldu mesela. Komşu kadın kaçırılmadan önce lafı arasına bir şeyler sıkıştırarak Ally'nin gerçeklerin farkına varabilmesi için fitili ateşlemiş oldu. Üstünde pek fazla kafa yorduğunu ve inandığını açıkça görmedik ama bu da bir şeydir herhalde.

Sezonun yarısına geldik zaten, kalan yarısında ise buradan alır yürürüz sanki. Ally bu tek başına ve dengesiz haliyle ne kadar iş başarabilir belli olmaz ama yine de bakalım daha neler olacak?


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER