Söz: Siz hiç sevdiğinizi böyle kaybettiniz mi?
Son dönemde ülkemizde ve dünyada asker ve özel kuvvet hikayeleri modası almış başını gidiyor malum. Bizde Dağ ve Dağ 2'nin gördüğü ilginin ürünü olan bu trendin ikinci dizisi Söz, dün akşam yayına başladı. Bu furyanın denemeyi düşündüğüm tek dizisi olduğu için başına geçiverdim elbette. Açıkçası bu kararda kamera önündekiler arkasından daha çok etkili oldu ama orayı da yok saymak olmaz tabii ki. Elimizde bir Poyraz Karayel gerçeği var sonuçta.

Pek, nasıl bir açılış yaptı Söz? İlk bölümü pek kaliteliydi, bu sebeple teşekkürlerimi gönderiyorum emeği geçenlere.

Öncelikle açılışıyla başlayalım. Yaklaşık altı dakika süren o kısım izleyiciyi yakalayan, hedef kitleyi tutturan bir giriş olmuş. Ben duygusuz bir insan olduğumdan beğenmekle yetindim ama duygusala bağlayan da vardır diye düşünmeden edemedim.

Evlilik teklifi? Bir noktada elbette anlaşılıyordu ama izlemesi de zevkliydi. Başka şartlarda ve kişilerde oğlan terk edilebilirdi ama bu oğlanla olacak iş değil tabii ki. Olayın güzel diğer tarafı ise Su Kutlu'nun Merve'yi oynuyor olması. Keşke daha çok kalsaydı, o bakımdan yazık oldu. Ama fragmanlardan dolayı öleceğini bildiğimden rahatça izlediğimi de itiraf etmem lazım. Gelinlik giyemeden gitti ve kendine bankacı bulamadın mı muhabbetlerine sevgilerimi göndermiyorum, aradan çıkmış olsunlar.

Sonrası aşağı yukarı belli zaten.

Merve terör saldırısında yaralanır, kurtulamaz. Onu çok seven asker, kendini suçlar ve intikam almak için harekete de geçer. Hedef: Köse. Ama öncesinde Yavuz'un örgütten birisini yakalamasına şahit olduk. Bölümün sevdiğim kısımlarından biri de zaten bu sırada yaşandı. Yavuz Üsteğmen suyun içinden çıkıverip arkadan etkisiz hale getirmeye başardı teröristi. Hem de o bitik psikolojisiyle.

Ancak sırf bu yüzden Erdem Yarbay'ın kızı, ele geçirilen adamla takas için kaçırıldı. Bir numaralı kural: Teröristle pazarlık yapılmaz! Çık işin içinden çıkabiliyorsan...

Burada bir parantez açıp bir şey sormak istiyorum: Nihat Altnkaya benim mi gözüme biraz 'fazla' göründü? Diyalog, tavır, oyunculuk... Kötü değildi ama onu izlerken yoruldum sanki, dikkatim kayboldu veya ciddiye alamadım. Umarım ileride alışırım.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER