Aradığınız Lale ve Onur’a ulaşılamıyor!
Benim hayalim, hatta sadece benim değil; No:309 izleyicisinin tek hayali, 37 haftadır doya doya Lale ve Onur izlemek. Yazılarımda en çok kurduğum cümle de bu galiba: “Doya doya Lale ve Onur.” Sabırla, umutla, heyecanla, “Bu bölüm diğer bölümlerden farklı olacak.” diye ortada gezinen bizlerin, her bölüm sonunda, yüzünde hayal kırıklığı var. Çünkü 140 dakikalık bölümlerde, 9-10 dakika başrol izliyoruz. Pardon, başrol mü dedim? Sahi, başrol neydi? Ya biz başrolün ve ana hikâye kelimelerinin anlamını bilmiyoruz ya da bize bunu reva görenler… Koskoca bölümde, 9-10 dakika Lale ve Onur izletmenin nasıl bir açıklaması olabilir, gerçekten bilmiyorum.
 
Kızgınım dostlar kızgınım! Aptal yerine konulduğum için kızgınım. İzleyici zekâsıyla inatla dalga geçmeye çalışıp, her hafta karakterleri değiştirdikleri için kızgınım. Evli çifti arkadaş gibi gösterdikleri için kızgınım. Yazmadıkları sahneler için kızgınım. Bizlere saygı duymadıkları için kızgınım. İyi şeyleri alkışlayıp, eleştiri yapıldığında engelleyerek izleyiciye saygısızlık yapıldığı için kızgınım. Koskoca bölümde altı boş, “Harikasın aşkım.” dışında replik yazmadıkları için kızgınım. Her karaktere, ayaküstü 40 yalan söylettikleri için kızgınım. Kızgınım da kızgınım…
 
Ben bu diziye nerden düştüm by Sarıhan
 
Bu bölüm ne izledik biz? Neydi bizim konumuz? Betül’ün dadılık maceraları mı, yoksa kendi kurduğu tuzağa düşüp, zehirlenen Erol mu? Haftalardır Filiz’in kıymetini anlasın diye kendimizi yırttığımız Erol Bey, zehirlendikten sonra Filiz’e âşık gibi ortalıkta dolanmaya başladı. Ay dedim ne güzel bundan sonra “insan” olarak izleyeceğiz onu. Aaa tövbeler olsun! Abartıda zirve yaptı. Bu iş Filiz’i bezdirerek değil, mutlu ederek olacaktı yahu. Filiz’in değerini anlayıp âşık olacak ve bundan sonra “dozunda” bambaşka bir Erol izleyecektik. Filiz o kadar bıktı sıkıldı ki, öküz Erol’un geri dönmesine mutlu oldu. İnsan kendini aşağılayan adamın eski haline geri dönmesine nasıl sevinir bilmem de, bu kadar ayarsız bir duruma da ne demeli, bilemiyorum.
 
Betül’ün gereksiz “dadı” meselesinin uzamasını hayretlerle izliyorum. İsmet babaanne aradı ve herkesin içinde Betül’ün telefonu çaldı, ama durum anlaşılmadı. Bu kadar basitti aslında çözümü. Hiç mi şüphelenilmez? Aynı anda Hikmet’in de telefonu çalıyor ve hiçbir şaşkınlık yok insanlarda. Betül, Şadi’yle yolda çarpıştı, ama tanınmadı. Lansmana katılmadı, şüphelenilmedi. Mevlide gelmedi, geçiştirildi. Erol için hastaneye bile gelmedi, herkes olağan karşıladı. Yapmayın, etmeyin. Gözünüzü seveyim!
 
Mantık ne arar No:309’da by Şadi
 
Şu son birkaç bölümdür, Songül’ün hareketleri de gözüme acayip batmaya başladı. Tutarsızlıklar acayip canımı sıkıyor çünkü. Şimdi bu kadın Onur zengin olduğu için gayet memnun değil miydi? Ki bu normal, herkes evladının maddi açıdan rahat etmesini ister. Onur, Lale’ye araba aldığında, İsmet babaanne altın alışverişi yaptığında, insanlara hava atarken, vs her şey gayet yolundaydı. Şimdi neden onun için para hiç önemli değilmiş gibi davranıyor? Hadi diyelim bu durum değişti –nasıl değiştiyse artık- niye sürekli Nergis’i, Samet’in fakirliğiyle vuruyor? Samet’e olan gereksiz ve sebepsiz tavrını anlamak mümkün değil. Samet ne yaptı da bu kadar öfkeli ona? Trileçesine çarptı diye mi? Alın teriyle para kazanan bir adamı, mıymıy kızına mı yakıştıramıyor yoksa bizim bilmediğimiz, izlemediğimiz başka sebepler mi var? Kafamda deli sorular…
 
Songül’ün tutarsız hareketleri bir yana dursun, bir de Yıldız’a olan tavrı var. En kızdığım şeylerden biri de bu. Yıldız’a bayılmıyorum. (Ama sürekli kullandığı Yıldız ben cümlesi kalp.) Pelinsu’yu daha çok gelini gibi sahiplenmesinden, sözleşme konusundaki tavrından, sevecen olmayışından, Lale’ye karşı hareketlerinden zerre hoşnut değilim. Ama o Emir’in babaannesi ve Onur’un da annesi. Songül’ün lütfeder gibi, tavırlarından çok kızıyorum. Kadın mevlit organizasyonu yaptı, Lale’ye hediye hazırladı “Ay bizden öğrendi adetleri.” diye cümle kurdu. Nilüfer zaten herkesi onaylama kraliçesi. “Boş ver anne avunsun.” tarzı cümleler… Tepemden sinir geldi. Bu ne çirkin bir tavır? Biraz saygı, biraz geçinmeye gönlünüz olsun. 

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER