Çekilse de Halen Yayınlanmayan 3 Yerli Dizi: Modern Kadın, Kolej, Ölüm Kime Yakışır

Çekilse de Halen Yayınlanmayan 3 Yerli Dizi: Modern Kadın, Kolej, Ölüm Kime Yakışır
Disney+'ın orijinal yapım yerli dizilerinin çekilseler bile yayınlanacaklar mı belirsizliğinin üstüne gelircesine bir yazı kaleme alayım dedim, pek yakın olmayan bir geçmişte çekilen ama halen ekrana (bir türlü) gelemeyen üç yerli dizi projesini (+bonusla dört) bir araya topladım.

Başlayalım bakalım.

Modern Kadın / Modern Woman

Yapımını TIMS&B Productions’ın üstlendiği dijital dizi projesi Modern Kadın'ın çekimlerinin başladığı haberini Ekim 2021'in başında gönderilen bültenle almıştık.

Ancak o dönemden bu yana geçen zamanda, yani 1.5 seneden fazladır dizi ekrana gelmiş değil, ne zaman ve nerede geleceği de belli değil/bilinmiyor. Yurt dışı dağıtımını üstlenen Global Agency'nin Nisan ayında düzenlenen MIPTV'de diziyi (Modern Woman) uluslararası alıcılara sunduğu haberini de aldık bu arada. Belki/umarım yerli olmasa dahi yabancı yoldan dolanarak izleme fırsatımız olur...

Genç, bekar ve çalışan bir kadının modern şehir hayatındaki sıra dışı, absürt, eğlenceli ve rekabet dolu hikayesini anlatan dizinin başrolünde İrem Sak yer alıyor. Yönetmen koltuğunda İrem Sak’ın ağabeyi Ayberk Sak otururken, senaryoda da Sak’ın imzası var. Sezonu 9 bölüm olarak görünüyor.
 
Dizide İrem Sak’la birlikte Gözde Kaya, Su Şanad, Hakan Satılmış, Özlem Tokaslan, Durul Bazan, Gürberk Polat, Kemal Okan Özkan ve Emre Turhan rol alıyor. Kubilay Aka, Özgür Çevik, Hatice Aslan ve Hakan Ummak gibi isimler konuk oyuncu olarak eşlik ediyor.





Kolej / The Private School

Bu yazıyı aklıma getiren asıl dizi Kolej oldu. Doğa Can Anafarta’nın yönetmenliğini yaptığı, oyuncu kadrosunda Nilsu Berfin Aktaş ve Efekan Can'ın da yer aldığı 'Yaz Şarkısı' dizisi 9 Temmuz'da başlıyor malum. Benim de diziyi gördükçe arada aklıma Kolej'in belirsiz akıbeti geliyor. Zira bu üç isim daha önce, yani ta 2021'de o dizi için de bir araya gelmişti.

Hatta Kolej'in ilk bölümü esasında Youtube'da biraz daha farklı bir ekiple yayınlandı. Anafarta'ya ek olarak kadro kısmında Erdem Şanlı, Fırat Albayram, Ceyda Kasabalı, Nilsu Yılmaz ve Hazal Tüfekçi gibi isimler bulunuyor. Ardından dijital için tam bir sezon çekileceği haberiyle birlikte farklı bir başrol kadrosu olduğunu öğrendik. Dizi, prestijli bir özel okulda işlenen cinayetin etrafında gelişen olayları anlatıyor çok özetle.

Anlatıyor ama kime belli değil tabii. Zira uygun bir yayıncı eşliğinde yayına çıkmış değil henüz. Uluslararası dağıtımını "The Private School" adıyla yine Global Agency üstleniyor. Sezonu 11 bölüm görünüyor. Aktaş ve Can'a Burak Tozkoporan ile Tolga Güleç de eşlik ediyor.





Ölüm Kime Yakışır / Death Becomes Them

Ölüm temasına odaklanan, düşündürücü ve kara mizah içeren sürükleyici bir drama dizisi olarak tanıtılan Ölüm Size Yakışır, Pastel Yapım imzalı. Ölmeden önce hayatın gözlerin önünden geçmesi fikrini insanların hayallerini, hayal kırıklıklarını ve en önem verdikleri değerlerini ortaya çıkarmak için hassas ve genellikle eğlenceli bir şekilde ele aldığı söyleniyor.

Sezonu 8 bölümden oluşan Ölüm Size Yakışır dizisinin Turkcell'e bağlı platform TV+'ta ekrana geleceği ve ilk orijinal yapım dizisi olacağı konuşulmuştu aslında. 2021'i kastediyorum yine. Ancak hiç de öyle olmadı tabii. Geldiğimiz noktada TV+ orijinal yapım işinde gibi de durmuyor zaten. Son olarak Bozkır 2. sezonun girişinde BluTV'yle birlikte TV+'ın logosunu da görmüştüm. ALEF ve Doğu dahil kimi BluTV dizilerini de yayınlıyorlar yerli yapım olarak.

Bölümlük hikayeleri konu alan dizinin kadrosunda İsmail Hacıoğlu, Ceren Moray, İlayda Alişan, Emir Özden, Ezgi Eyüboğlu ve Şahin Irmak gibi birçok isim yer alıyor. Bölümleri Devrim Yalçın yönetti. Ölüm Kime Yakışır'ın uluslararası dağıtımını da diğer ikisi gibi Global Agency üstleniyor ve kataloğunda "Death Becomes Them" adıyla yer alıyor.





Bonus: Sarmaşık Zamanı

Yazıyı yazarken bir anda aklıma gelince pas geçmek istemedim. Sahi Sarmaşık Zamanı'na ne oldu?

Bein Connect'in TOD TV'ye dönüştüğü dönemde dizinin tanıtımı yapılıyordu. 2023'ün "Şubat" ayında gönderdikleri aylık bültende "TOD Originals yapımı dizi Sarmaşık Zamanı TOD’da yayın hayatına başlayacak." ibaresi de yer alıyor. Paylaştıkları iki tanıtım (1-2) Digiturk'ün Youtube kanalında duruyor. Gerçi Nisan ortasında yayınladıkları tanıtım videosu TOD TV'nin Twitter sayfasında ta Ocak sonunda yayınladığı video. TOD'un sitesinde de 'Yakında' afişiyle yer almaya devam ediyor.

Bu yazı itibarıyla günlerden 5 Temmuz ve malumunuz dizi halen ortada yok... Kastettikleri Şubat ayıysa bile öyle olmadı. Bizim sektörde herhangi bir dizinin tanıtımının bu kadar uzun sürdüğü görülmüş mü emin değilim. Dolayısıyla 'Yakında' ibaresi soru işareti doğuruyor. Kaldı ki diziden aylardır başka bir haber gelmiş de değil. Umarım bir şekilde kendisiyle karşılaşırız.

Yapımcılığını Faruk Turgut’un üstlendiği, Gökçen Usta’nın yönettiği, Savaş Korkmaz’ın senaryosunu kaleme aldığı, idari yapımcılığını OM CONTENT’in üstlendiği dizinin başrollerinde Burçin Terzioğlu, Onur Tuna, Hazal Türesan ve Yiğit Kirazcı gibi isimler yer alıyor.

Konusu: Ezgi, görünüşte bir kadının isteyeceği her şeye sahipti... Bir evlat, onu seven yakışıklı ve ilgili bir koca, sevdiği bir iş, zengin ve rahat bir yaşam... Bir gün karşısına çıkan bir yabancının sözleri her şeyi alt üst etti: “Kocan seni öldürmek istiyor!” Ezgi artık kime güveneceğini bilmiyordu...


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER