MIPTV: TIMS&B'nin yeni dizisi Modern Woman görücüye çıktı!

MIPTV: TIMS&B'nin yeni dizisi Modern Woman görücüye çıktı!
TIMS&B
Cannes'da devam eden MIPTV'ye katılan TIMS&B, yeni dizileri Modern Woman'ı görücüye çıkardı.

Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın patronu olduğu yapım şirketi, ilk kez yayıncısı olmayan bir diziyi kendileri finanse ederek hazırladı ve global pazara sundu. CEO Burak Sağyaşar ve uluslararası operasyonlardan sorumlu Selin Arat, Variety'ye konuk olarak şirketin gelecek projeleri hakkında yeni açıklamalarda bulundular.

Habere göre Modern Woman; bekar ve Doğu ile Batı'nın yaşam tarzları arasında sıkışmış genç çalışan bir kadını konu alıyor. İrem Sak'ın başrolünde yer aldığı dizinin uluslararası dağıtımını İzzet Pinto'nun kurucusu olduğu Global Agency üstleniyor. Röportajın ilgili kısmı ise şöyle:

İlk kez bir diziyi bir yayıncı tarafından yaptırılmadan tamamen finanse ettiniz. Küresel pazara sunmadan önce bana konseptinden ve neden onu kendiniz yapmayı seçtiğinizden bahsedin. Ayrıca dijital izleyicisi düşünülerek mi yapıldı?

Evet, kesinlikle dijital için daha uygun. Dizi, temelde modern kadının boğulmasını ele alıyor. Her türlü modern kadın. Cinsiyetçi bir bakış açısıyla yapılmadı. Bu sadece bugün dünyada kadınların karşı karşıya olduğu şeyle ilgili, ancak dramatik ve ağır bir tonla değil. Keyifli bir rom-com benzeri bir havası var. Bu bir kumar ama bizim için eğlenceli bir kumar.

Türk TV içeriği çoğunlukla dijital için üretilmeye doğru kayıyor mu?

Dijitalle daha çok iş yapıyoruz. Ama aslında stratejik olarak şirketimiz için lineer TV hala hakim durumda. Çünkü haklar açısından, hakları paylaşmak zorunda kalmadan IP'ye tutunuyoruz ve dağıtım stratejimizle dünyaya ulaşıyoruz. Bunun yerine platformlarla çalıştığınızda her şeyi onlar kontrol ediyor. Temelde yaratıcı kararlar karşılıklı alındıktan sonra çekiyorsunuz ve hazır ürün olarak yayıncılara ulaştırıyorsunuz. Yapımcılar olarak bizim için bu pek motive edici değil. Dizi, platformlarında bir kez başladıktan sonra nasıl performans gösterdiğine dair edindiğimiz bilgiler çok sınırlı.

IP'ye tutunabilmeniz muhtemelen "Modern Woman"ı bir hazır yapıt olarak yapma kararınızı açıklıyor. Haklı mıyım?

Evet. Bu stratejiye uyuyor.



Bana Disney+ için hazırladığınız ilk diziniz "Dünyayı Değiştiren Ayten"den bahsedin. Hasta kızını kurtarmak için cinayet işlemeyi kabul eden ve sonunda bir G-20 zirvesine katılan dünya liderlerini yanlışlıkla öldüren, sınırlı imkanlara sahip bir kadın hakkında olduğunu söyleyen konusunu sevdim.

Kapıcı olan ve kelimenin tam anlamıyla farkında olmadan dünyayı değiştiren bu kadının hikayesi. Derinlerde bir yerde veya hikayenin arkasında herhangi bir komplo teorisi yok. Çok eğlenceli ama aynı zamanda çok trajik ve komik. İçinde yaşadığımız dünyayı sorgulatan ve içinde yaşadığımız toplumu, özellikle de Türkiye'dekini yansıtan bir hikaye. Bu anlamda çok orijinal.

Dizi Disney+'ta ne zaman yayınlanacak?

Temel çekim aşaması bitti. Post-prodüksiyondayız. Plan 2023'ün sonlarına doğru başlaması ama platformun programlamasına göre 2024'ün başına da kalabilir.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER