Deli Bayramı ve Ağaçtaki Kız oyunları KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda!

Deli Bayramı ve Ağaçtaki Kız oyunları KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda!
Tiyatrolarla seyircilerini yıldızların altında, yemyeşil bahçe ortamında buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, DasDas ekibinin çok konuşulan iki oyunuyla devam ediyor. Usta sanatçı Metin Akpınar’ın süpervizörlüğünde, Mert Fırat ve Didem Balçın’ın da aralarında yer aldığı geniş oyuncu kadrosuyla seyirciye komedinin gücünü yeniden hatırlatan “Deli Bayramı”, 10 Ağustos Çarşamba akşamı sahnelenecek. Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından uyarlanan ve Ahsen Eroğlu ile Tunahan Çilingir’in birlikte rol aldığı “Ağaçtaki Kız” ise 11 Ağustos Perşembe akşamı tiyatroseverlerle buluşacak. 
 
DasDas’ın büyük merakla beklenen ve tiyatroseverlerin büyük ilgi gösterdiği oyunu “Deli Bayramı”, 10 Ağustos Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun sahnesine konuk olacak. Süpervizörlüğünü usta sanatçı Metin Akpınar’ın yaptığı, yönetmenliğini Metin Akpınar ve Mert Fırat’ın beraber üstlendiği “Deli Bayramı”nın zengin oyuncu kadrosunda Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Mert Fırat, Nila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu bir araya geliyor. “Deli Bayramı”, Turgut Özakman’ın 1987 yılında kaleme aldığı, Devekuşu Kabare’nin efsanevi oyunlarından “Deliler”i, orijinaline sadık kalan yeni bir yorumla günümüze taşıyor. Tüm karakterlerin tiyatroyu ele geçirdiği oyunda deliler, 80’li yıllara da göz kırparak komedinin gücünü tiyatroseverlere yeniden hatırlatıyor.
 
Sezonun çok beğenilen bir diğer DasDas prodüksiyonu “Ağaçtaki Kız” ise 11 Ağustos Perşembe akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek. İlksen Başarır’ın, Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından uyarlayıp yönettiği “Ağaçtaki Kız”da Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir birlikte rol alıyor. Hikâyesini bir çınarın üzerinden anlatmaya başlayan Ağaçtaki Kız, tam da hayatının geri kalanının geçireceği yeri bulduğu sırada Yunus’la tanışıyor. Oyunun iki kahramanı aşkı, dostluğu, hayalleri, hayal kırıklıklarını, yere düşmeyi, yerden kalkabilmeyi sırlarını paylaşarak dile getiriyorlar.
 
Başlama saati 21.00 olan oyunların biletleri online olarak Biletix ve Mobilet’’ten ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebiliyor.
 
KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu 2022 Programı
10 Ağustos     Deli Bayramı – DasDas
11 Ağustos    Ağaçtaki Kız – DasDas
17 Ağustos     Doğal Afet – Tiyatro Germinal
18 Ağustos    Kuşlar – Semaver Kumpanya
23 Ağustos    Yaşamaya Dair – Dostlar Tiyatrosu
25 Ağustos    Eylül – SıfırPozitif
31 Ağustos     Baba Kız – Müjdat Gezen Tiyatrosu
1 Eylül            Fanatik – Siyah Beyaz Renkli
2 Eylül            Biraz Eksik Yaz Gecesi, Biraz Fazla Rüyası – Kumbaracı50BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER