DasDas yeni haftaya birbirinden eğlenceli etkinliklerle giriş yapıyor!

DasDas yeni haftaya birbirinden eğlenceli etkinliklerle giriş yapıyor!
DasDas ziyaretçileri, yeni haftada ‘TuzBiber Stand-Up’ komedi kulübünün şovları ve ‘Kaan Sekban Saçmalar’ ile komediye doyarken DasDas’ın sevilen tiyatro oyunları ve bu haftanın konuk oyunları ‘Aşk Geçmişim’ ile ‘Anadolu Mavi Sahne: Kedi Cenazesi’yle de farklı hikayelere tanıklık edecek.
 
Yeni hafta DasDas’ta kadınların hikayesiyle başlıyor. Nurgül Yeşilçay ile Afra Saraçoğlu’nun beyazperdenin ardından sahneyi paylaştığı Nagihan Gürkan yönetmenliğindeki ‘Bir Barda Bir Gece’ 17 Ocak akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de sahnelenecek. Lulu Raczka’nın imzasını taşıyan ve distopik bir dünyayı seyirciyle buluşturan oyun, kadınların her akşam başlayan elektrik kesintileri sırasında kayboldukları bir dünyada arkadaşını bulmak için bir bara giden üniformalı kız ile barın tek çalışanı bir kadının arasındaki gerilimin ve soru işaretlerinin hiç bitmediği bir geceyi merkezine alıyor.
 
Oynanmaya başlandığı günden bu yana tiyatroseverlerin büyük ilgisiyle karşılaşan ‘Vahşet Tanrısı’ 18 ve 26 Ocak akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de seyircisiyle buluşacak. Kadrosunda Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ve Levent Ülgen gibi usta isimleri bir araya getiren oyun, ebeveynlerin hikayesini eğlenceli bir dille sunacak.

19 Ocak akşamı DasDas’ta 3 farklı etkinlik gerçekleşecek. DasDas Sahne 20.30’da Şebnem Bozoklu, Rıza Kocaoğlu ve Melisa Doğu’yu buluşturan Tatlı Ekşi Tiyatro’nun ‘Aşk Geçmişim’ oyununa ev sahipliği yaparken Tuğrul Tülek’in yönetmenliğini üstlendiği D.C. Jackson imzalı oyun bir kadın erkek ilişkisine odaklanacak. Aynı akşam 21.00’de ise TiyatroTiyatral’in ‘Anadolu Efes Mavi Sahne: Kedi Cenazesi’ oyunu DasDas Atölye’de sergilenecek. Sibel Yıldırım’ın kaleminden çıkarak Şükrü Türen’in rejisiyle buluştuğu oyun, iyilik ve kötülük kavramlarını ele alırken karşılıksız bir iyilikle ne kadar yol alınabileceğini kendine has bir komedi anlayışıyla sorguluyor. ‘Kedi Cenazesi’nin kadrosunda ise Can Başak, Doğu Alpan, Okan Kayabaş ve Sibel Yıldırım yer alıyor. DasDas Mutfak’ta ise aynı akşam 21.00’de büyük bir komedi şovu yaşanacak. ‘TuzBiber Stand-Up’ komedi kulübünün üyelerinden MC: Caner Omur, Yavuz Günal, Caner Dağlı, Ömer Harmankaya ve Ali Fuat Ergüner şakalarıyla unutulmaz bir açık mikrofon gecesi yaşatacak.

Komedi rüzgarı 20 Ocak akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de devam edecek. 10 yıl boyunca kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra yurt dışında oyunculuk eğitimi alıp beyaz yakalı hayata veda eden Kaan Sekban‘Kaan Sekban Saçmalar’ adlı şovunda plaza hayatından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına kadar değindiği birçok konuyla kendine has üslubuyla saçmalıyor.

Oyuncu kadrosunda Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Deniz Can Aktaş, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Naz Çağla Irmak, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim’in yer aldığı ‘Romeo & Juliet’ 21,27 ve 28 Ocak akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de olacak. Shakespeare’in kaleme aldığı bu ölümsüz eser, Mert Fırat ve Nagihan Gürkan’ın yönetmenliğinde ve bambaşka bir yorumla DasDas Sahne’ye taşınıyor. 

DasDas Atölye yeni haftada kapılarını 22 Ocak günü 13.00’te ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’ ile minik tiyatroseverlere açıyor. Oyun, en büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış’ın dostu Astro ile çıktıkları heyecan dolu serüveni gözler önüne sererken Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği oyunda Bağış Angigün ve Buse Demirel sahneyi paylaşıyor. 

Aynı günün akşamı 20.30’da DasDas Sahne hikayesini bir çınarın üzerinden anlatmaya başlayan Ağaçtaki Kız ile Yunus’a kulak veriyor. Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından sahneye İlksen Başarır tarafından uyarlanan ve yine Başarır tarafından yönetilen ‘Ağaçtaki Kız’Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in performansıyla sanatseverlerle buluşuyor. Oyun, iki gencin hayata dair paylaşımlarını gözler önüne seriyor. 

Yine 22 Ocak akşamı DasDas Mutfak’tan da müzik sesleri yükselecek. DasDas Mutfak ziyaretçilerine verdikleri konserlerle çok konuşulan Uyanıklar grubu, 22.15’te sevilen şarkıları DasDas Mutfak’ta hep bir ağızdan söyletecek.
 
DasDas Çocuk’un ‘Beceriksiz Kralın Öyküsü’ oyunu 23 Ocak günü 13.00’te DasDas Atölye’de ziyaretçilerini bekleyecek. Uzak bir ülkenin beceriksiz kralının başına gelen talihsiz olayların şans eseri saraya gelen biriyle değişmesini konu alan oyun, miniklere eğlenceli dakikalar sunacak. Oyunun tasarımını ve yönetmenliğini üstlenen Alper Baytekin aynı zamanda anlatıcı olarak da izleyici karşısına çıkıyor.
 
Metin Akpınar süpervizörlüğündeki ‘Deli Bayramı’23 Ocak günü 17.00’de DasDas Sahne’de sergilenecek. Yönetmenliğini Akpınar’ın Mert Fırat ile beraber üstlendiği ‘Deli Bayramı’nın kadrosunda Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Mert Fırat, Nila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu buluşurken oyun, keyifli bir komediyi izleyenlerle buluşturuyor.
 
Yıllar sonra Şener Şen’i tiyatro sahnesinde seyretme fırsatı sunan ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı’ yeni haftada 24 ve 25 Ocak akşamları DasDas Sahne’de olacak. Şen’e Gizem Ergün, Kutay Sandıkçı, Onay Kaya ve Uğur Arda Başkan’dan oluşan genç bir kadronun eşlik ettiği Vasıf Öngören imzalı oyun, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansımasına ışık tutuyor.
 
‘TuzBiber Stand-Up’ komedi kulübünün kadın komedyenlerinden Seda Yüz; erkeklere, kadınlara, çocuklara, akrabalara, konulara, komşulara karşı tek tabanca şovu ile 26 Ocak akşamı 21.00’de DasDas Mutfak ziyaretçilerinin karşısına çıkacak. Açılışı ise Caner Dağlı yapacak.
 
26 Ocak akşamı 20.30’da Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan ‘Anadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’DasDas Atölye’de sergilenecek. Ceren Boz, Nihan Işık, Sabahattin Yakut ve Ümit Erlim’in kadrosunda buluştuğu oyun, tiyatroseverleri kendini bilmek ve kendini bulmak arasındaki kayboluş hikayesine tanıklık etmeye davet ediyor.
 

17 Ocak

Pazartesi

20.30

DasDas Sahne

Bir Barda Bir Gece

18 Ocak

Salı

20.30

DasDas Sahne

Vahşet Tanrısı

19 Ocak

Çarşamba

20.30

DasDas Sahne

Aşk Geçmişim

19 Ocak

Çarşamba

21.00

DasDas Mutfak

TuzBiber Stand Up

19 Ocak

Çarşamba

21.00

DasDas Atölye

Anadolu Efes Mavi Sahne: Kedi Cenazesi

20 Ocak

Perşembe

20.30

DasDas Sahne

Kaan Sekban Saçmalar

21 Ocak

Cuma

20.30

DasDas Sahne

Romeo & Juliet

22 Ocak

Cumartesi

13.00

DasDas Atölye

Astro Ay’a Tırmanıyor

22 Ocak

Cumartesi

20.30

DasDas Sahne

Ağaçtaki Kız

22 Ocak

Cumartesi

22.15

DasDas Mutfak

Uyanıklar Konseri

23 Ocak

Pazar

13.00

DasDas Atölye

Beceriksiz Kralın Öyküsü

23 Ocak

Pazar

17.00

DasDas Sahne

Deli Bayramı

24 Ocak

Pazartesi

20.30

DasDas Sahne

Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı

25 Ocak

Salı

20.30

DasDas Sahne

Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı

26 Ocak

Çarşamba

20.30

DasDas Sahne

Vahşet Tanrısı

26 Ocak

Çarşamba

21.00

DasDas Mutfak

TuzBiber Stand Up – Seda Yüz

26 Ocak

Çarşamba

21.00

DasDas Atölye

Anadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet

27 Ocak

Perşembe

20.30

DasDas Sahne

Romeo & Juliet

28 Ocak

Cuma

20.30

DasDas Sahne

Romeo & Juliet

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER