Kısa Kısa: I Know This Much is True & Perry Mason

Kısa Kısa: I Know This Much is True & Perry Mason
Bu yazıda da HBO'nun iki yeni dizisinden kısaca bahsedeyim dedim.

1) I Know This Much is True

HBO’nun yeni mini dizisi, 6 bölümlük sezonunu tamamladı. Wally Lamb‘in aynı isimli romanından uyarlandı; Derek Cianfrance yazdı ve yönetti. Başrol oyuncusu Mark Ruffalo, rolüyle Emmy adaylığı kazandı. Kadroda Melissa Leo, Kathryn Hahn, Rosie O’Donnell, Imogen Poots, Archie Panjabi, Philip Ettinger ve Bruce Greenwood gibi isimler de yer alıyor.

Dizinin genel hikayesi Dominick ve Thomas Birdsey isimli iki kardeşi üzerine kurulu. Özel hayatları, birbirleriyle ve aileleriyle olan problemli ilişkileri, çocukluk ve gençlik dönemleri kendisine yer buluyor. Paranoid şizofreni tanısı konan Thomas için koruyucu görevini de üstlenen Dominick, çıkardığı sorunlar sonrası gözetim altına alınan Thomas'ı bulunduğu enstitüden çıkarmak için uğraşmaya başlıyor.

Thomas'ın enstitüdeki hayatı; Dominick’in eski eşiyle, yeni kız arkadaşıyla ve yakın çevresiyle olan ilişkisi de yer alıyor.


Mark Ruffalo'yu şimdiye kadar bir dizide izlememiştim, I Know This Much Is True’ya bundan dolayı başladım desem olur. Sezonun 6 bölüm sürmesi de işime yaradı. Bölüm süreleri uzun ve temposu yavaş bir dizi. Kötü anlamda değil, diyaloglarla ve oyunculuklara ağır veren de bir dizi olmuş.

Ruffalo hem devam eden hikaye gereği hem de içinde olsa gerek, kendisini hırpaladı sezon boyu. İkizleri oynadığı için çift porsiyondu üstelik. O nedenle diziyi izleyenler için Emmy adaylığı pek de şaşırtıcı olmasa gerek. Onun yanında Melissa Leo, Kathryn Hahn, Rosie O’Donnell, ve Archie Panjabi de yer aldıkları ölçüde ilgimi çektiler.
 
Sezon ilerlerken ikizlerden uzaklaşıp bulundukları çevreye de vakit ayırıyorlar. Hatta İngilizceden uzalaştıkları da oluyor. Bu kısımlar bazen hikayenin devamı için bir ölçüde önemliyken bazen de benim için dikkat dağıtıcıydı. Dominick ve Thomas’ın gençliğiyle ilgili kısımlarsa ilgimi çeken kısımlardan oldu.
 
I Know This Much is True'yu sürükleyen özelliklerinden birisi ise Dominick’in de Thomas kadar "problemli" ve yer yer inatçı/sinir bozucu bir insn olması. Zaten hikayeti Thomas'tan ziyade Dominick üzerinden anlatmayı tercih ediyorlar. Kapanışa geldiğimizde ise düzgünce toplayıp gidiyorlar, önemli karakterler için belli bir sona ulaşıyoruz. Hatta olup bitenlerle final bölümü en hoşuma giden bölüm oldu. diziyi sürükleyen noktalardandı. Kapanış bölümü ise dizinin en beğendiğim bölümü olabilir. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER