Mendilim Kekik Kokuyor filmi 6 Mart'ta vizyona girmeye hazırlanıyor!

Mendilim Kekik Kokuyor filmi 6 Mart'ta vizyona girmeye hazırlanıyor!
Yıllardır birçok sinema filmine konu alan Çanakkale Savaşı'nı hiç böyle izlemediniz! Çanakkale Savaşı'nın sandığından bu sefer aşk, dostluk ve kekik kokulu bir mendil çıkıyor. Savaşın bambaşka hikayeleri ilk defa 'Mendilim Kekik Kokuyor' ile sinema perdesinde! Daha savaşamadan esir kampına düşen Türk gençlerinin duygu yüklü hikayesi çok konuşulacak.

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ ALAN SENARYO BEYAZPERDEDE

Çanakkale Savaşları'nın 100. Yılı Senaryo Yarışması’nda birincilik ödülü alan A. Kadir Bozkurt imzalı bu sıra dışı senaryoyu Hüseyin Özden ve Hakan Kurşun yönetti. Yapımcılığını Kadriye Özden'in (Sistem Medya Prodüksiyon) üstlendiği bu evrensel destanın uluslararası kadrosunda başrolleri Willma Elles ve Mehmet Çevik paylaşıyor.

Alman, İskoç, Rus, Belçikalı, Özbek ve Türk oyuncuların bulunduğu çok uluslu oyuncu kadrosunda Devrim Yakut, Mike Mitchell, Başar Alemdar, Çetin Büyükakın, Hakan Devrim Göztepe Tarık Bayrak, Şaban Türkekül, Azer Şelte, Gürkan Çolaker, Hakan Bozyiğit, Şahruh Tuyçibayev, Buse Bilgin, Zehra Ece Aral yer alıyor.

Umut veren evrensel destan ‘Mendilim Kekik Kokuyor’ 6 Mart'ta sinemalarda!

'Mendilim Kekik Kokuyor' Kısa Hikaye:

"Çanakkale içinde vurdular onu, cebinde kekik kokulu bir mendil..."

Yıl 1915... Amca çocukları Hasan ve Yusuf 15-16 yaşlarında iki gençtir. İkisi de kasabanın en güzel kızı Elif'e sevdalıdır. Bu aşk üçgeni sürerken savaşın ayak izleri kasabaya kadar ulaşır. Hasan ve Yusuf, yüreklerinde Elif’in aşkıyla birlikte, Çanakkale savaşına gönüllü asker olarak giden gençlerin arasına katılırlar. Cepheye yaptıkları bu yolculuk sırasında şans eseri kasabalarından hemşerileri olan Rüstem çavuş ile karşılaşırlar. Rüstem, çocukları cepheye götürürken Anzak askerlerine esir düşerler. Gençler esir kampında bir yandan hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da vatanları için her türlü fedakarlığa göğüs gereceklerdir.   

'Mendilim Kekik Kokuyor' Künye:

Vizyon Tarihi: 6 Mart Cuma
Yapım: Sistem Medya Prodüksiyon
Yapımcı: Kadriye Özden
Yönetmen: Hüseyin Özden & Hakan Kurşun
Senaryo: A. Kadir Bozkurt
Müzik: Mustafa Biber
Görüntü Yönetmeni: İbrahim Çaltılı & Erol Zurnacı
Sanat Yönetmeni: Ufuk Bildibay
Işık Şefi: Faruk Yılmaz

Oyuncular: Willma Elles (Hemşire Beatrice), Mehmet Çevik (Rüstem Çavuş), Başar Alemdar (Yüzbaşı Frederick), Çetin Büyükakın (Ressam Cryil), Devrim Yakut, Hakan Devrim Göztepe (Yusuf), Tarık Bayrak (Hasan), Şaban Türkekül (Çopur), Azer Şelte (Yüzbaşı Azer), Gürkan Çolaker (İstanbullu), Hakan Bozyiğit (Çavuş Kevin), Şahruh Tuyçibayev, Buse Bilgin (Elif), Zehra Ece Aral (Deli Kız), Mike Mitchell, Alper Kut, Oktay Dal, Hakan Bozyiğit, Radife Baltaoğlu, Meltem Evcioğlu, Öykü Esendemir, Suzan Sabancı, Abdullah Sürekli, Murat Karahüseyinoğlu, Özge Öztürk, Alkan Avcı, Özge Efe, İsmail Şenel, Aytunç Özulus, Selim Gürata, Emre Nurettin Örük, Ferit Kılıç, ve Yunus Emre Özdemir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER