Kısa Kısa: Prodigal Son, Batwoman & Nancy Drew

Kısa Kısa: Prodigal Son, Batwoman & Nancy Drew
Bu sezon başlayan üç yeni diziden kısaca bahsederek biraz da tanıtayım istedim.

1) Prodigal Son

FOX kanalının sonbahar dizilerinden birisi, sezonu 22 bölüm sürecek. Suçlu psikolojisi üzerine uzman Malcolm Bright, katillerin nasıl düşündüklerini ve nasıl çalıştıklarını iyi bilmektedir. Kendisi da aynı zamanda ünlü seri katil Martin Whitly'nin oğludur. Hatta yıllar önce babasının yakalanmasını sağlamıştır. Malcolm, ilgilendiği bir dava nedeniyle yıllar sonra babasıyla yeniden iletişme geçmek zorunda kalıyor.

Kadrosunda Michael Sheen, Tom Payne, Bellamy Young, Lou Diamond Phillips, Halston Sage ve Aurora Perrineau gibi isimler yer alıyor. Chris Fedak ve Sam Sklaver'ın sorumlusu olduğu projenin yürütücü yapımcıları arasında Greg Berlanti de bulunuyor. Ülkemizdeki yayın hakkı bein Series'de.


Prodigal konusu itibarıyla iddialı bir başlangıç yapan ve şimdilik yaptığı yerde kalan dizilerden birisi. İzlemesi zor bir dizi değil gerçi, başladığında bitiyor bir şekilde. Zaten her bölümü farklı bir vaka üstüne kurulu polisiyelerden. Vakalardan bazısı klasik, bazısı ilgi çekici. Diğer yandan da yaya yaya baba-oğul dinamiğiyle ana konusunu devam ettiriyorlar. Bu konunun nereye varacağını Tanrı bilir tabii, mecburen dallandırıp budaklandırmaya çalışıyorlar. Sezonu 22 değil de 16-18 bölüm civarında kesselerdi daha iyi olurdu mesela.

Tom Payne'i The Walking Dead'den, Bellamy Young'ı da Scandal'dan dolayı tanıyıp beğenirim. Diziye hem konusu itibarıyla hem de ikisini farklı rollerde izlemek istediğimden başladım. Payne'in senaryonun göze batan tarafları nedeniyle en iyi haliyle ortalıkta olduğunu iddia edemem ama en azından elinden geleni yaprığı belli. Bellamy Young'ın arasında sadece birkaç yaş olduğu Payne'in annesini (!) canlandırdığı kısmını saymazsak kendisinden gayet memnunum.

Bu rolü neden kabul ettiğini pek anlamadığım Michael Sheen de dizinin pozitif taraflarından. Daha fazla görebilsek iyi olabilir ama konu gereği şimdilik bu da yeterli. Prodigal Son en nihayetinde A.B.D.'nin ulusal kanallarından birisinde yayınlanan bir polisiye drama... Denemediyseniz Mindhuter'ı (Netflix) tavsiye ederim ama bu da olur.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER