Sony ve Marvel Studios'un Spider-Man anlaşması sona erdi

Sony ve Marvel Studios'un Spider-Man anlaşması sona erdi
Spider-Man, Marvel Sinematik Evreni'nden ayrıldı.

Sony ve Disney arasında devam eden ortaklık anlaşması sona erdi. Bu nedenle Marvel Studios'un başkanı Kevin Feige, gelecek Spider-Man filmlerinde yapımcı olarak yer almayacak. Variety'nin haberine göre Sony, üçüncü ve dördüncü filmler için hazırlıklara başladı. Tom Holland başrolde yer almaya devam edecek, Jon Watts ise yönetmen olarak görev alacak.

Anlaşmanın bozulmasının nedeni olarak finansal anlaşmazlık görünüyor. Habere göre Disney'in yeni fimler için stüdyolar arası %50-50 ortaklık önerisi Sony tarafından kabul görmedi. Sony, ilk gün gişesinin %5'i şeklinde olan eski anlaşmanın devam etmesinden yana.

Spider-Man'in Marvel evreninde yer aldığı son film Spider-Man: Far From Home, Sony tarihinin en çok gişe hasılatı elde eden filmi oldu. Avengers: Endgame ise tarihin en çok gişe hasılatı elde eden filmi olarak zirvede yer alıyor. Sony ise yapımcılığını kendisinin üstlendiği animasyon Spider-Man: Into The Spider-Verse ile Oscar ödülü kazandı.

Sony şu sıralar Venom'un devam filmini, Jared Leto'lu Morbius'u, Kraven The Hunter'ı, Silver Sable ve Black Cat filmlerini de hazırlıyor. Marvel ise FOX anlaşması sonrası bünyesine dahil olan X-Men, Fantastic Four ve Deadpool gibi pek çok karakterle yeni fazlar için hazırlanıyor. Online yayın platformu Disney+'ın dizilerinin de dahil olduğu dördüncü faz birkaç hafta önce duyuruldu.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER