Netflix'ten iki kısa dizi: Special & Bonding

* Bonding

Rightor Doyle'un senaristi ve yönetmeni olduğu kara mizah komedi dizisinin 24 Nisan'da başlayan sezonu 7 bölümden oluşuyor. Başrolde Zoe Levin, Brendan Scannell, Micah Stock, Theo Stockman, D'Arcy Carden ve Eric Berryman yer alıyor. 
 
Tiff, Psikoloji bölümünde yüksek lisans yapan ve gelir elde etmek için sadomazoşist baskın kadın (dominatrix) olarak çalışan genç bir kadındır. Lisedeki en iyi arkadaşı Pete ile iletişime geçerek onu asistanı olarak işe alır. Pete, stand-up komedyeni olmak isteyen ama sahneye çıkma cesaretini henüz kendisinde bulamamış, garsonlukla geçinmeye çalışan genç bir adamdır.

Dizinin bölümlerinde Tiff ve Pete'in 'işteyken' başlarından geçen komik durumlar, Pete'in gün geçtikçe kendini bu dünyaya kaptırmasıyla birlikte cinselliğiyle yüzleşmesi, ikisinin de özel hayatında olup bitenler anlatılıyor.
 

* Bonding'i benzer şekildeki kısa bir dizi olduğu için Special'ın ardından onun yerine koyarak izledim. Üç oturuşta (2-2-3) bitti. Sadece süresinden dolayı değil, hikayesi sayesinde de çabuk akan bir dizi.

Beklediğimden daha çok sevdim, hatta Special'dan daha fazla da sevdim. Dominatrikslik üzerinden absürtlüğe kayıp komediyi abartabilirler düşüncesindeydim. Öyle olmadı. Cinselliği de abartmıyorlar. Başroldeki ikilinin yanı sıra yan kadrosu da iyiydi, dahası eğlenceliydi de. Devamı olacaksa hayır demem.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER