Kısa Kısa: Miracle Workers, The Other Two & Now Apocalypse

Kısa Kısa: Miracle Workers, The Other Two & Now Apocalypse
Ekrana yakın dönemde gelen üç yeni kahkaha efektsiz komedi dizisinden de kısa kısa bahsetmek istiyorum.

1) Miracle Workers

Büyük bir çoğunluğun (tabii ki) Harry Potter serisiyle bildiği Daniel Radliffe, 2012-2013 arasında "A Young Doctor's Notebook" adında bir diziyle TV ekranına gelmişti. Aradan geçen zamanın ve çeşitli filmlerin ardından bir kez daha yeni bir diziyle izleyici karşısına çıktı.

TBS'te yayınlanan yedi bölümlük ilk sezon 26 Mart'ta tamamlandı. Elimizde antoloji türünde bir iş yeri komedisi var. İlk sezonun merkezindeki iş yeri ise "cennet". Düşük rütbeli meleklerden Eliza ve Craig, Tanrı'nın dünyayı patlatmaya karar verdiği bir durumun içine girdiklerinde onu vazgeçirmek için imkansız görünümlü bir mucizeyi gerçekleştirmek zorunda kalıyorlar.

Daniel, dizide bahsi geçen Craig'i canlandırıyor. Tanrı rolü usta oyuncu Steve Buscemi'ye emanet. Dizinin kadrosunda Geraldine Viswanathan, Karan Soni, Sasha Compère, Jon Bass ve Lolly Adefope gibi isimler bulunuyor.


** Eğer kadrosunda Daniel olmasıydı muhtemelen başlamazdım diziye, itiraf edeyim. Ama izlediğime pişman değilim, ortalamanın üstü bir komedi dizisiydi. Belli bir ismin üstüne yüklenmeyip gerektiğinde diğer ana karakterlere de yer vermişler. Yarattıkları "işyeri olarak cennet" profilini de sevdim. Güldüğüm yerler olduğu gibi sulu kaçan yerler de oldu elbette. Tanrı'yı ciddi birisi değil de komik yapalım derken yeri geldiğinde saf aptala kaçan birisi yapmışlar.

Sezonunu beklendiği gibi ucu kapalı bitiriyorlar, o da hikaye için yeterliydi. Daniel'ı altı yıl geçmeden yeniden bir dizide görmek dileğiyle.2) The Other Two

Comedy Central kanalında ekrana gelen dizi, 10 bölümlük sezonunu geçtiğimiz perşembe günü ekrana gelen bölümle tamamladı. İkinci sezon onayını da birkaç hafta öncesinde aldı. Kadroda Heléne Yorke, Drew Tarver, Case Walker, Ken Marino ve Molly Shannon gibi isimler bulunuyor.

Justin Bieber'ın ünlü olduğu dönemi hatırlayanınız vardır. İnternete yüklediği şarkısıyla küçükken bir anda ünlü olmuş ve devamı gelmişti. 13 yaşındaki (görünümüyle ve hikayesiyle onu hatırlatan) Chase Dubek için de benzeri oluyor. Oyunculukta tutunmaya çalışan erkek kardeşi Cary ve eski dansçı kız kardeşi Brooke ise küçük kardeşlerinin çok ünlü olduğu bu yeni ortamda "diğer ikisi" olarak kendi yollarını bulmaya çalışıyorlar.


** Gördüğüm pozitif yorumların ardından başlamıştım, iyi ki başlamışım. Bu yazının en sevdiğim dizisi bu oldu. Bunda her bölümde araya sıkıştırdıkları popüler kültür referanslarının da payı var. Ayrıca hoşuma giden bir konuk oyuncu havuzları bulunuyor.

İki kardeşin hayatının popüler kardeşleri etrafında aldıkları virajları da sevdim. Dramayı kattıklarında yapay durmamış. Menajerin ve nadiren annenin abarttığı durumlar olsa da idare edilmeyecek noktalar değil. Ayrıca aklıma gelmişken bunun gibi içine 'sektörü' de katan Matt LeBlanc'lı Episodes dizisini tavsiye ederim.3) Now Apocalypse

Starz kanalında ilk sezonuna devam eden bir dizi. Sezonu 10 bölümden oluşuyor ve tüm bölümler internet ortamında mevcut. Absürt demeyip de sürreal bir komedi desem olur herhalde.

Los Angeles'ta yaşayan bir grup arkadaşın kendisini ve hayattan ne istediğini bulma macerasının etrafında dönen dizide ana karakter Ulysses'in gördüğü bazı rüyalar ona karanlık ve anormal bir komplonun içinde olduğunu düşündürtüyor. Avan Jogia, Kelli Berglund, Beau Mirchoff, Tyler Posey ve Roxane Mesquida gibi isimler de kadrosunda bulunuyor.


** Baştan söyleyeyim, uç bir dizi. Daha fragmanından da belli ediyor kendisini. Haliyle 18+ ve kapısına "Homofobikler giremez," diye tabela asmaya kalksan asarsın. İzlemeyi düşünürseniz uygun bir ortamda ve ses ayarında izlemenizi tavsiye ederim. Konusundan ve tarzından ziyade buna da kadrosundaki tanıdığım isimlerden dolayı başladım ben.

Sezonunun altı bölümünü izledim şimdiye kadar, yavaş yavaş devam edeceğim. Kadrodan beklediğimi almanın yanında sahip olduğu sürreallikle de eğleniyorum. Arada Wilfred ve Man Seeking Woman'ı andırdığı oluyor hatta. Komediden ziyade esasında eğlendirme odaklı olmuş. Ama hikayesinin nereye gittiğini ve sürreallikte nereye çıkacaklarını merak ettiğimi iddia edemeyeceğim. Biraz daha iyi olabilirmiş dediğim veya "E, yani?" tepkisi verdiğim zamanlar oluyor.

Resmen duyurulmadı ama ikinci sezon onayı aldığı konuşuluyor, bu nedenle tek sezonda kalmama ihtimali yüksek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER