Kısa Kısa: Good Trouble ve The Bold Type

Kısa Kısa: Good Trouble ve The Bold Type
#MeToo'nun başlamasının da etkisiyle sayısı gün geçtikçe artan kadın merkezli hikayeler arasında hoşuma giden iki diziden biraz bahsedeyim diyorum. İkisi dizi de Freeform kanalında yayınlandığı için bir arada yazmak istedim.

1) Good Trouble:

Kanalda ekran hayatına devam eden The Fosters dizisi geçtiğimiz yıl beşinci sezonuyla veda etti ama final öncesi uzantı dizi için onay almıştı. Good Trouble'ın ilk sezonu hali hazırda devam ediyor ve 13 bölüm sürecek. Ama şimdiden ikinci sezon onayını aldı.

The Fosters, lezbiyen bir çift ve dördü evlatlık olmak üzere beş çocuğun yer aldığı bir ailenin başından geçenler üzerine kurulu. Good Trouble ise bu çocuklardan Callie ve Mariana'nın merkezinde olduğu bir yapım. Aradan geçen yıllar, biraz da zaman atlamasının da etkisiyle üniversiteyi bitiriyorlar ve Los Angeles'ta yeni bir hayata başlıyorlar.

Mühendis olan Mariana erkek egemen bir şirkette çalışmaya başlıyor. Hukuk eğitimi alan Callie ise saygıdeğer bir yargıcın yanında katip olarak işe giriyor. Birlikte komün hayatına sahip bir apartmanda yaşamaya da başlıyorlar. Yani odalar harici kısmı herkesin kullandığı ortak alanların olduğu bir apartman kompleksinde.

Bölümlerde iki kardeşin iş hayatının yanı sıra ara ara apartmanda yaşayan kişilerin özel hayatına da dalınıyor. The Fosters'ın parçası olan karakterler de şimdiye kadar zaman zaman dizide gözüktüler ama bunu izlemek için ana diziyi izlemek şart falan değil. Tecrübe konuşuyor diyebilirim, çünkü The Fosters'ın çok başlarında bir yerde birisi olarak pek de fark yaratmayan bir durum var ortada. Elbette ana diziyi bilenlerin aldığı zevk biraz daha fazla olabilir.

 

** Good Trouble'ın sezonunu izledikçe daha fazla sever ve devamını merak eder oldum. Callie'nin ofisinin sorumlu olduğu davanın apartman ahalisinin bir kısmını da ilgilendiriyor olması gibi bazı detaylarla karakterleri iç içe götürüyorlar. Bazı bölümler sadece iş ortamında geçerken bazen de apartman dışına çıkılmadığını oluyor mesela. Genel olarak bakarsak ikilinin şirket ortamında olup bitenleri daha ilgi çekici buluyorum. Apartmandaki diğer kiracılarının hayatının doldurma geldiğini düşündüğüm zamanlar oldu. Ama dizinin seviyesini pek düşürmediğini de söyleyebilirim.

Tanıma veya tanımama sorun değil, Adams-Foster ailesinin fertlerini konuk ettikleri bölümlerse daha eğlenceli geçti şimdiye kadar. Sosyal mesaj verdikleri kısımlarda abartıya kaçmamaları veya duygu sömürüsüne girmemeleri ise pozitif bir diğer nokta. Gençlik draması olsa da dizideki çiftler konusunda eğlenceli ve tutarlı gittiler diyebilirim. Konuk oyuncu kalitesini koruması ve hikayesini bu şekilde devam ettirmesi dileğiyle. Tabii ki denenmesi için tavsiyedir.

Gelelim diğer diziye.

Yazı devam ediyor... 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER